13
14.02.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Do 1957 roku dzisiejsza Grobla Św. Jerzego oraz Gen. Bema stanowiły jedną ulicę i nazywały się najpierw Stalina, a potem Rokossowskiego. W 1957 roku podzielono je i od mostu na Kumieli do dzisiejszej 3 Maja była to ulica VIII Plenum, w przeciwnym kierunku tak jak obecnie ulica Generała Bema.
Taki myk (2026.02.15)

info

0  
  0
@Qwertzz - Dokładnie- jest tam Kasprzaka
elblagpieknemiasto (2026.02.15)
@elblagpieknemiasto - Budynek po prawej to Szarych Szeregów, po lewej jest Kalenkiewicza. Kasprzaka widać ledwo w tle. Pytanie jest o ulicę Andersa czyli wcześniej Armii Ludowej a ta zaczyna się jakieś 250m w prawo od kadru zdjęcia.
qwertzz (2026.02.16)