27
22.12.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Zrzesza "odlewników' dobrze że jeszcze istnieje Elzamech w tym mieście, to może kilku odlewników tam się ostało, bo za płotem to powstał wielki gołębnik dzięki GE i związkom które ratować odlewni nie chciały.
stef (2025.12.23)

info

8  
  1
PGZ powinna przejąć odlewnię GE dla zapewnienia: bezpieczeństwo państwa. Polska zwiększa produkcję zbrojeniową, a odlewnia może dostarczać komponenty do pojazdów, artylerii, systemów rakietowych czy infrastruktury wojskowej. Zmniejszy zależność od zagranicy. W obecnej sytuacji na wschodzie państwo musi mieć pełną kontrolę nad produkcją metalową o znaczeniu obronnym. Odlewnia to miejsca pracy, podatki i kompetencje techniczne, które trudno odbudować po likwidacji. Upadek zakładu oznacza wzrost bezrobocia i odpływ specjalistów z regionu. Przejęcie przez państwową grupę zbrojeniową daje gwarancję stabilnych zamówień i modernizacji. Obrona miejsc pracy i rozwój przemysłu to tematy, które mają szerokie poparcie wyborców. Władze miasta, politycy mogą pokazać się jako ci, którzy „uratowali zakład” i „wzmocnili polski przemysł obronny”
NOT zróbcie coś (2025.12.23)
@NOT zróbcie coś - Obawiam się, że spóźniłeś się z tym błyskotliwymi pomysłami. Ta odlewnia to już wydmuszka. Większość urządzeń została zdemontowana i sprzedana. Odlewnia to już czas przeszły dokonany
(2025.12.23)
Nie, Polska nie jest stałym członkiem G20,a jedynie otrzymała zaproszenie do działu w nadchodzących szczytach, na przykład w Miami w 2026 roku. A tak poza tym G20 do garnka nie wlozysz, za to taki deficyt budzetowy wynoszacy obecnie 270mld, deficyt w NFZ, ktory w 2026 wyniesie 23 mld, moze taki garnek razem z toba wywrócić. Takze przestań bujać gdzieś w obłokach i zejdz na ziemie.
Realista1 (2025.12.23)
Gdzie kupic „Noty biograficzne inżynierów Elbląga 1945-2024”? Ciekawe czy jest tam nota o moim ojcu, który z Zamechu przepracowalł cale życie?
(2025.12.23)

info

2  
  1
Inżynierowie z Afryki?
Blumenbauer (2025.12.30)

info

0  
  0
Można mieć wątpliwości czy facet który kiepsko zarządzał na różnych pozycjach technicznych w odlewni Alstom/GE, który był przewodniczącym i grabarzem elblaskiego oddziału STOP teraz poprowadzi NOT do "działań na rzecz elblaga". Ktoś wśród tych starszych panów słyszał o AI ?
Kocia morda (2026.01.04)

info

1  
  0