A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@jestemoburzonacorobobicie - Bardzo proszę wymienić mi w punktach jakie Pan/Pani uważa iż będą trwałe ślady dla KAŻDEGO mieszkańca? Po pierwsze projekt w ogóle nie powinien być w kategorii ogólnomiejskiej, dwa nie powinien być opiniowany w tej formie, bo to sam właściciel składał projekt, trzy kryteria wyboru firmy i przetarg? Jakiś pomysł??? A po czwarte czy uważa pani, że większość głosujących zainteresowała się tym co projekt zawiera? NIE! w natłoku tych bzudrnych projektów, które były dopuszczone do głosowania, nikt nie czytał tylko patrzyła na tytuł, tu chwytny tytuł, bo dużo ludzi głosowało. Jednak tytuł wprowadził w błąd, bo nie dla każdego mieszkańca jednak!!!! Moim zdaniem projekt powinien być anulowany, a kolejny wzięty z listy.
Jak już tak wnikamy, to należy nadmienić, że kastracja kotów jest finansowana z budżetu gminy i elbląskie stowarzyszenie PROAnimal się tym też zajmuje, projekt w ogóle nie powinien być dopuszczony do głosowania... kto to dopuszcza do głosowania? Opiniować merytorycznie departamenty muszą.... ale dopuszcza kto inny. eh :(
A terapia antypisowska ?
W poprzedniej edycji zgłosiłam chęć uczestnictwa dziecka jako pierwsza- byłam o 8:10 w placówce razem z papierami. Dziecko 5 lat. Jakież było zdziwienie moje że się nie dostał. Podobno decydowała kolejność zgłoszeń. Ściema
@Eneduerikefake - Regulamin niby jest, tyle że w kolejnych edycjach tyle było modyfikacji, że gdzieś w procesie zachęcania elblążan do jak najszerszego udziału zagubiły się "bezpieczniki". Było dużo dyskusji, że np. udział szkół czy spółdzielni to nieuczciwa konkurencja, a tu proszę - wniosek przewidziany dla 50 osób (żeby nie powiedzieć "reklama prywatnej usługi") zostawia daleko w tyle wszystkie te szkolne siłownie, place zabaw, ławeczki, chodniki, fontanny, posągi, itd.
Widzę, że wszyscy są tu ekspertami opierając się jedynie na swoich domysłach i nienawiści ludzkiej. Zapytajcie się może właścicielki, jak były przyznawane miejsca z budżetu sama czekałam w kolejce by zapisać swoje dziecko na zajęcia z budżetu, więc proszę nie mówić że właścicielka wybiera dzieci do projektu, jeśli państwo nie umie zapewnić takich usług z budżetu to tak takie inicjatywy są potrzebne, pomyślcie jak byście się czuli jakby wasze dzieci miały problem z mową, a nie mielibyście funduszy? Dalej byście uważali że to złodziejstwo. A ten program naprawdę działa więc nie rozumiem zamieszania.
Ewidentny WAŁEK, z tym projektem, składać wniosek na prowadzenie własnej działalności służącej garstce WYBRANYCH Zakwalifikowanych osób, może znajomych.
WAŁEK nad wałkami.
@Haniakkk - To nie jest kwestia domysłów ani zawiści, tylko zasad powszechnie uznawanych w budżetach obywatelskich innych miast: jeśli się zgodzimy, że każdy przedsiębiorca może zgłaszać swoją komercyjną działalność (w dodatku rozpisaną we wniosku po niezbyt rynkowych stawkach), to przecież w przyszłym roku z łatwością wygra projekt typu "Bezpłatne zabiegi dentystyczne o wartości 1000 zł dla 1000 elblążan - decyduje kolejność zgłoszeń", "Bezpłatne strzyżenie o wartości 500 zł dla 2000 elblążan", "Darmowe sesje psychoterapeutyczne o wartości 300 zł dla 3333 mieszkańców", "Darmowa wymiana opon letnich/zimowych o wartości 200 zł dla 5000 mieszkańców", itd. Miasto płaci milion z "budżetu obywatelskiego" za taką jakże pożądaną usługę, a przedsiębiorca-wnioskodawca ma gwarantowane zajęcie na cały rok - może być?
Ciekawe jak zgłosi się ktoś inny i wygra postępowanie, a miejscem prowadzenia zajęć jest Robotnicza, to ciekawe ile właścicielka zażyczy sobie za wynajem sali; D
Projekt sam w sobie wychodzi z dobrą inicjatywą dla osób rzeczywiście potrzebujących terapii, niestety warunki doboru grup budzą wiele zastrzeżeń.
Oby nie było tak, że rodzic idący na prywatną terapię będzie płacił za wizytę, a Pani będzie drugi raz brała na to samo dziecko dofinansowanie z BO
A ta Pani to z tych Olechnowiczów?