Wybrany wątek opinii

Niepojęte! Do tej pory w elbląskim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy w dobrej wierze zgłaszali swoje POTRZEBY i POMYSŁY, a nie reklamowali własne usługi realizowane w ramach działalności gospodarczej - w innych miastach to jest standardowy zapis regulaminu, że nie wskazuje się wykonawcy, a tu przeszedł wniosek z podanym adresem? 600 tysięcy na rok, czyli 50 tysięcy miesięcznie, to bardzo przyjemna stawka gwarantowana z publicznej kasy na utrzymanie prywatnej firmy - nieważne czy to logopeda, czy np. fryzjerka, dentysta, kosmetyczka, adwokat, pizzeria, itd. Czyli jak - poprawimy regulamin czy w przyszłym roku każdy przedsiębiorca niech pisze wniosek na pół bańki i zbiera głosy informując, że odtąd jego usługi dla mieszkańców będą "bezpłatne"?
Elblągue (2025.11.13)
@Elblągue - Najpierw musi być regulamin...
Eneduerikefake (2025.11.13)
@Eneduerikefake - Regulamin niby jest, tyle że w kolejnych edycjach tyle było modyfikacji, że gdzieś w procesie zachęcania elblążan do jak najszerszego udziału zagubiły się "bezpieczniki". Było dużo dyskusji, że np. udział szkół czy spółdzielni to nieuczciwa konkurencja, a tu proszę - wniosek przewidziany dla 50 osób (żeby nie powiedzieć "reklama prywatnej usługi") zostawia daleko w tyle wszystkie te szkolne siłownie, place zabaw, ławeczki, chodniki, fontanny, posągi, itd.
Elblągue (2025.11.13)
Powrót do komentarzy