Targowisko na razie bez zmian (aktualizacja)

78
13.11.2025
Targowisko na razie bez zmian (aktualizacja)
Fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl
Jeden z projektów uchwał na najbliższą sesję Rady Miejskiej zakłada zmiany w funkcjonowaniu Targowiska Miejskiego. Dotyczą godzin otwarcia i handlu żywymi zwierzętami.

Według projektu uchwały, targowisko będzie czynne od poniedziałku do soboty z wyłączeniem świąt w godzinach 5-16 w okresie od 1 kwietnia do 31 października; od godziny 6 do godziny 15 w okresie od 1 listopada do 31 marca.

Nowy regulamin wprowadza zakazu obrotu i nabywania zwierząt żywych na targowisku, co wynika z przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

Teraz nad projektem uchwały pochylą się miejscy radni. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miejskiej, 13 listopada.

Jak przypominają urzędnicy, regulamin targowiska podlega ogłoszeniu na tablicy przy wjeździe na teren targowiska, w siedzibie biura targowiska oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Aktualizacja:

Po publikacji jeden z Czytelników zgłosił się do naszej redakcji twierdząc, że nowy regulamin wyeliminuje z targowiska gołębiarzy, choć gołębie to nie zwierzęta domowe, a to o nich mówi w stosownym punkcie ustawa o ochronie zwierząt.

Przesłaliśmy pytania w tej sprawie do zespołu prasowego biura prezydenta miasta, czy projekt uchwały w stosunku do ustawy nie zakłada zbyt szerokiego zakazu, a może planowany zakaz wynika z innych powodów?

 

Aktualizacja, 13 listopada:

Podczas sesji Rady Miejskiej prezydent Elbląga złożył wniosek o wycofanie projektu z sesji, radni go poparli. Dzisiejsze obrady nie przyniosą więc zmian w organizacji działania targowiska przy Dąbka.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Znowu lewakom coś nie pasuje i kolejne zakazy hahahaha co za kraj...
Fer (2025.11.10)
Jestem zadowolony z nowego projektu
(2025.11.10)
@Fer - A co prawakowi uwiera w beret?
(2025.11.10)
@Fer - Zamiast tego drobiu kaczki czy gęsiny ja od tego roku zawsze 11go listopada zajadam żurek!!! Żurek to symbol odzyskania Niepodległości przez Polskę i Polaków. Tak to jest faktyczny i prawdziwy symbol każdego patrioty!!! Niech żyje wolna i niepodległa Polska żurkiem płynąca i pachnąca.
(2025.11.10)
@Fer - A i oczywiście żurek na Wielkanoc wraz z katolickim świętem daje nam Polakom poczucie dumy narodowej!!!
(2025.11.10)
Pajacujesz jak ci pisowcy ! Żurek istnieje od wieków..
(2025.11.10)
Oczywiście że istnieje od wieków i to jest Polski przysmak, tradycja, kultura i duma polskiego narodu. To symbol odrodzenia, zmartwychwstania oraz uczciwości. Tylko z żurkiem możemy śmiało i bezpiecznie patrzeć w przyszłość. A pisowcy no cóż mogą sobie pajacować. Pozdrawiam
(2025.11.10)
Jeżeli elbląską tradycją jest rynek we wtorki, piątki i soboty to warto dbać o tradycję. Nie warto robić z rynku czynnej cały tydzień konkurencji dla Biedronki czy Lidla.
Czy (2025.11.10)
Nadal artykuły leżą na ziemi gdzie kontrole. Targowisko powinno być zadaszone i stoły nie taki cyrk jak obecnie.
(2025.11.10)

info

30  
  25
No fakt to najważniejsze problemy nurtujące Elblążan godziny handlu na rynku..... nie bezpieczeństwo komunikacja zdrowie....
JanekMaliniak (2025.11.10)