55
29.10.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
O co chodzi z tą logopedią na Robotniczej 79? Jakim cudem wyhaczyła najwyższy wynik ponad 800 głosów (w opisie jest, że obejmie wsparciem 50 osób) i czy każdy może zgłosić swoją działalność do BO, żeby dostać 600000?
Pytam dla kolegi (2025.10.30)
1520000.00 PLN (~30% dostępnego budżetu) taka kwota została wyrzucona na place zabaw w mieście, w którym dzietność spada rok do roku. A było tyle dobrych projektów, które naprawdę ułatwiłby życie i funkcjonowanie w tym pięknym mieście. “Sjesta w parku Modrzewie”, “kastracja kotów” przecież to brzmi jak jakiś nieśmieszny żart…
Mateusz, lokalny patriota (2025.10.30)

info

4  
  2
Powiem tak: za wydawanie w ten sposób publicznych pieniędzy powinien być prokurator. Ludzie czy wy nie widzicie, że wasze pieniądze są wywalane w błoto, ktoś "zrealizuje" inwestycję za dziesiątki albo setki tysięcy, a rzeczywista wartość tego jest 10x mniejsza, a reszta zostaje przytulona. Rozbój w biały dzień.
(2025.10.30)

info

10  
  2
Każdy mieszkaniec bloku zapłaci minimalną opłatę za ciepło, nawet jeśli całkowicie zakręci kaloryfery - taki prezent dla Polaków od Donalda. Ciekawe, jak decydenci godzą ten przymus z własnymi, powtarzanymi do znudzenia apelami, by nie przegrzewać mieszkań. Nowelizacja ustawy o efektywności energetycznej (Dz. U.2025 poz.711) wprowadza minimalną opłatę za ciepło, która wyniesie co najmniej 15 procent kosztów zmiennych. Opłatą zostanie objęty każdy lokal, bez względu na to, czy jego mieszkańcy korzystają z grzejników. Oficjalnie celem nowego podatku jest „ukrócenie procederu”, w którym lokatorzy zakręcają kaloryfery we własnym mieszkaniu i ogrzewają się ciepłem przenikającym z lokali sąsiadów, nie ponosząc za to kosztów.
iCyk (2025.10.30)

info

1  
  4
A co z najbardziej slonecznym boiskiem w miescie? Moze gdyby glosowanie odbylo sie w grudniu, to za jedna "koleda", paliwem udaloby sie zebrac wiecej podpisow, a tak zapal minal, motywacji zbraklo, srebrniki rozdane
(2025.10.30)

info

1  
  1
Drodzy Mieszkańcy Elbląga, przyjrzyjcie się tym kwotom, policzcie zera, a potem zastanówcie się czy Wasze pieniądze są dobrze wydawane przez "włodarzy" miasta, czy trwonią te pieniądze, na które Wy ciężko pracowaliście. Pieniądze które wydaje "miasto" pochodzą z Waszej kieszeni, miasto nie ma "swoich" pieniędzy, wydaje Wasze. Policzcie te kwoty i zdajcie sobie sprawę ile i jak ciężko na nie pracowaliście.
(2025.10.30)

info

5  
  2
Budżet obywatelski = Kryminał !!
(2025.10.30)

info

5  
  1
Wincej pustych placow zabaw!!!
Jerzy Lebioda (2025.10.30)

info

5  
  1
@Pawel1987 - "to co zwiększyłoby atrakcyjność miasta"... - pamiętam że jak zrobiono w parku Traugutta tężnię, rzecz unikalną, to tacy jak pan komentowali że po co wydają na takie bzdury pieniądze zamiast mieszkania pobudować...
skm (2025.10.30)
@Pytam dla kolegi - Ni, ni, nie e e e e maaaaam, po, po, pooooojęcia, cia, cia!
Oooodpowiiiii adam dla, dla ko (2025.10.30)