UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Każdy mieszkaniec bloku zapłaci minimalną opłatę za ciepło, nawet jeśli całkowicie zakręci kaloryfery - taki prezent dla Polaków od Donalda. Ciekawe, jak decydenci godzą ten przymus z własnymi, powtarzanymi do znudzenia apelami, by nie przegrzewać mieszkań. Nowelizacja ustawy o efektywności energetycznej (Dz. U.2025 poz.711) wprowadza minimalną opłatę za ciepło, która wyniesie co najmniej 15 procent kosztów zmiennych. Opłatą zostanie objęty każdy lokal, bez względu na to, czy jego mieszkańcy korzystają z grzejników. Oficjalnie celem nowego podatku jest „ukrócenie procederu”, w którym lokatorzy zakręcają kaloryfery we własnym mieszkaniu i ogrzewają się ciepłem przenikającym z lokali sąsiadów, nie ponosząc za to kosztów.
iCyk