A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Polskie prawo nakłada na właścicieli nieruchomości obowiązek segregacji odpadów komunalnych, który wszedł w życie 1 stycznia 2020 roku. Za brak segregacji śmieci grożą kary finansowe, które mogą wynieść w przypadku pojedynczego wykroczenia, mandat w wysokości od 100 do 500 zł dla osób fizycznych. Wszyscy co nie segregują odpadów raz, że lamią prawo, dwa pokazują, że są zwykłą fleją. Przestrzegajcie prawa i niech g. was obchodzi jaka śmieciarka wywozi śmieci. To tylko prostackie usprawiedliwienie buraka. Za karę zamiast mandatu ci co nie segregują powinni pójść do pracy w ZUO przy segregacji śmieci. Pożar to duża tragedia gospodarcza ale ten artykuł napawa optymizmem, że nie będzie tak źle.
a ubezpieczenie było ?
@Czy - To nie Polska wymyśliła ten obowiązek. To prawie wszystkie rządy podpisały te obowiązki. A zaczęło się to dawno - bo w latach 70.Tylko życie pokazuje, kto ratuje na siłę świat z brudu. Nawet w Europie jest problem - przykład Wielka Brytania. W latach 70 - 80 Niemcy byli czystym państwem, a dziś? Oczywiście, nie wszędzie. Zobaczcie kraje w Afryce. Najczyściej jest w Namibii. A Indie, Chiny? Można wiele dyskutować.
Przecież wróg jest na Zachodzie, Niemcy, Francja tu zlikwidować wszelkie połączenia.
Spalona sortownia to nie tylko problem Elbląga. ZUO odbierało również odpady z innych miejscowości np : z Fromborka. Fakt, państwo w tym przypadku powinno dać środki do odbudowy i zakupu sprzętu. Sentor Wcisła stanie na wysokości zadania ?
Wszystko do kubła i tyle
@ Ja pracowałem- nikt Cię nie okradł. ZUO płaciło Agencji, a nie Tobie. To normalne, że każda agencja pobiera prowizję, byle nie lichwiarską.
Senator wcisła jest tylko wtedy mądry jak rządzi PIS.
No to zaraz podwyżki za wywóz śmieci przyłożą mieszkańcom.
Nawiązać współpracę z Elbląskimi Sądami, które w ramach kary ograniczenia wolności skieruje do RĘCZNEGO sortowania śmieci w ZUO