Wybrany wątek opinii
Polskie prawo nakłada na właścicieli nieruchomości obowiązek segregacji odpadów komunalnych, który wszedł w życie 1 stycznia 2020 roku. Za brak segregacji śmieci grożą kary finansowe, które mogą wynieść w przypadku pojedynczego wykroczenia, mandat w wysokości od 100 do 500 zł dla osób fizycznych. Wszyscy co nie segregują odpadów raz, że lamią prawo, dwa pokazują, że są zwykłą fleją. Przestrzegajcie prawa i niech g. was obchodzi jaka śmieciarka wywozi śmieci. To tylko prostackie usprawiedliwienie buraka. Za karę zamiast mandatu ci co nie segregują powinni pójść do pracy w ZUO przy segregacji śmieci. Pożar to duża tragedia gospodarcza ale ten artykuł napawa optymizmem, że nie będzie tak źle.
Do moderacji
Odpowiedz
4
17
@Czy - To nie Polska wymyśliła ten obowiązek. To prawie wszystkie rządy podpisały te obowiązki. A zaczęło się to dawno - bo w latach 70.Tylko życie pokazuje, kto ratuje na siłę świat z brudu. Nawet w Europie jest problem - przykład Wielka Brytania. W latach 70 - 80 Niemcy byli czystym państwem, a dziś? Oczywiście, nie wszędzie. Zobaczcie kraje w Afryce. Najczyściej jest w Namibii. A Indie, Chiny? Można wiele dyskutować.
Do moderacji
Odpowiedz
3
1