A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Ten obiekt ma służyć mieszkańcom, a nie zarabiać.
Teraz widzimy że za mało jest takich obiektów w Elblągu, lato wraz z innymi miesiącami i sukces. Tak samo na górze chrobrego powinien być wybudowany letni tor saneczkowy. Taki obiekt to byłby sukces i zysk oraz oferta turystyczna.
Taka inwestycja jak basen miejski adresowany jako obiekt dla mieszkańców w ekonomicznym rachunku o jego rentowności nie świadczą wyniki finansowe, a faktyczne możliwości świadczenia usług na właściwym poziomie przeznaczonym temu przedsięwzięciu przez czas w jakim funkcjonuje. Zysk jest tylko wyznacznikiem określającym skalę zainteresowania potwierdzającym właściwe świadczenie zakładanego celu, albo w przypadku niskiego zysku czy strat niewłaściwą realizację celu powodującą niewielkie zainteresowanie korzystających. Podane wyniki wskazują, że obiekt ten spełnia wymagania jakie na nim ciążą i należy utrzymać ten trend.
Jedna rzecz do autora tekstu :przychód to nie dochód
40 tys dochodu brutto!
Dochód netto brutto - podatek
Jakie koszty stalle jakie koszt poniesione zostaną w okresie bezczynności parku itp
Wniosek nasuwa się jeden - słabe zarządzanie lub tez niewiedza przy planowaniu. , ,,
Gdyby ktoś trochę pomyślał można by zarabiać na tym cały rok a tak wydano grube miliony na atrakcje na dwa może trzy miesiące w roku, brawo pomysłodawcy
@Kukułcze jaja od pis - A co ma PIS do tego basenu?
@dwecw - Jeśli chcesz żeby zarobili więcej, to ile jesteś w stanie dopłacić do obecnej ceny biletu wstępu?
I super - spółki Miasta powinny świadczyć swoje usługi po kosztach i minimalizując wydatki obniżać koszty życia - MOSIK i Pan Kucharczyk jak widzę trafili w cel z dużą dokładnością zamykając sezon symbolicznym zyskiem - gratulacje o oby tak dalej i mam nadzieje że za rok ceny nie wzrosną a będzie więcej dni słonecznych. Ten rok pogodowo do udanych nie należał co stawia pytanie o efekt cieplarniany bardzo praktyczne...
@Orotbas - Kiedyś spierałem się o to z Panem Nowakiem jako przewodniczącym Rady Miasta - moim zdaniem powinna być specjalna ustawa o spółkach komunalnych i monopolistycznych spółkach Skarbu Państwa / jak Orelen/ zakazująca im generowania zysku. Dziś trochę się dziwie jak Elbląg mógł przeżyć 13 lat bez basenu odkrytego ale nadal dziwi mnie stanowisko Kanclerz Merkel bo rewitalizacja Dużej Niecki to jednak przeszłość Polsko-Niemiecka naszego Miasta. Ale cóż taki mamy klimat polityczny....
Nie zgodzę się z Pana opinią celem Miasta nie jest generowanie zysku ale poprawianie jakości życia mieszkańców. Po to samorząd dostaje udział w podatkach by nasze pieniądze przynosiły nam korzyść. Jak ma Pan chęć do sprzedania są słynne Lidzbarskie Termy - dzieło Europosła Protasa wyśmiane jako jeden z projektowych absurdów. Niestety myli Pan biznes z generowaniem zysku a to podejście rodem z USA. W europie od dawna istnieją firmy Non Profit i taką firmą powinno być Miasto i jej spółki celowe.