73
08.10.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
w 1996 roku pani B. z Lublina postanowiła kupić 50-metrowy lokal, zaciągnęła kredyt i zapłaciła pełną kwotę, a następnie się w nim zameldowała. Jednak deweloper zwlekał ze sporządzeniem umowy przeniesienia prawa własności na panią B. i dowiedziała się, że spółka jest zadłużona i podlega egzekucji. Właścicielka wytoczyła sprawę sądową o zobowiązanie do zawarcia notarialnego aktu przeniesienia na nią własności lokalu. W 2011 roku zapadł wyrok, który zobowiązał spółkę do przeniesienia na panią B. własności lokalu w terminie 7 dni. Gdy kobieta udała się z prawomocnym wyrokiem do notariusza, tam usłyszała, że powierzchnia jej mieszkania w księgach wieczystych jest inna i wynosi nie 57,91 m kw. , jak było napisane w wyroku, ale 57,94 m kw - 3cm różnicy i nie można podpisać aktu notarialnego. Gdy spółka została rozwiązana, cały jej majątek przejął Skarb Państwa. Tym samym, wraz z początkiem 2016 roku, UM Lublin został nowym właścicielem mieszkania pani B. i 3cm nie były już problemem Natomiast kobieta stanęła przed trudnym wyborem: albo będzie wynajmować własne mieszkanie od miasta, albo będzie musiała się wyprowadzić. W 2024 podpisała zatem umowę najmu mieszkania, za które w całości zapłaciła. Pani B. mieszka 25 lat w tym mieszkaniu i nie jest jego właścicielką ! Żeby było śmieszniej kobiecie zaproponowano sprzedaż jej własnego mieszkania z bonifikatą !
cyrk (2025.10.08)

info

3  
  0
Czas najwyższy przehulać publiczne pieniądze.
(2025.10.08)

info

8  
  2
Lepsze to, niż lustro w chodniku.
(2025.10.09)

info

3  
  5
Oby tylko ta mlodzież nie byla tam karmiona lewacką eurokolchozowa idelogią.
gustaw sierpiswist (2025.10.09)

info

11  
  3
Pokolenie płatków śniegu. Rozjeżdżać ludzi potraficie, scrollować telefon całymi dniami również. Pracować wam się nie chce, o ćwiczeniach nie wspomnę. Leniwi, wszystko chcecie na tacy. Mówię to ja 30 latek. Macie najlepsze czasy do życia, nie doceniacie tego co macie. A mózgi macie rozjechane od dopaminy
(2025.10.09)

info

9  
  0
Dużo? To zmień zawód. Jeszcze ci będą swoje bombelki przynosić w ofierze. W sieci nic nie ginie
Takie są fakty (2025.10.09)
Zdziwiony? Chyba nie myślałeś że oni za najniższą będą pracować.
Tak to wygląda (2025.10.09)
Cerfur likwiduje swoje sklepy w Polsce to zróbcie tam zakryte boisko dla młodzieży. Odciągnąć młodzież od telefonów, tabletów, wirtualnych znajomych. Aktywnie spędzać czas wolny.
Sport to zdrowie (2025.10.09)

info

5  
  1
@Marnotrawstwo + - Dobre stawki w takim razie. Z matematyką u Ciebie słabo, więc chciałbym Cię uświadomić że miesięcznie zarabiałby/kosztował blisko 26800 PLN. Trochę sporo.
I on też ma prawa wyborcze (2025.10.09)
Te 1,5 mln złotych tak kole w oczy i uważane jest za marnotrawstwo. A tymczasem dziś od północy Polacy zakupili ponad 6 mln butelek i puszek piwa, a na zakup alkoholu wydali już w tym czasie prawie 19 mln złotych. I niestety te pieniądze nie wzmocnią budżetu. One nawet w 1/3 nie pokrywają kosztów leczenia alkoholików, przyznawania im rent z racji tej choroby, kosztów interwencji wobec zdarzeń pod wpływem alkoholu, w tym wypadków drogowych, strat materialnych z racji zniszczeń oraz udzielania pomocy ofiarom przemocy fizycznej. Ponadto codziennie na SOR-ach szpitalnych blisko 40 % ofiar alkoholu wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, a z uwagi na taką okoliczność jest to dokonywane w trybie natychmiastowym, kosztem naprawdę chorych osób. Więc te gadki o zasilaniu budżetu przez kupujących alkohol to brednie.
Aaaabeee (2025.10.09)