UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Te 1,5 mln złotych tak kole w oczy i uważane jest za marnotrawstwo. A tymczasem dziś od północy Polacy zakupili ponad 6 mln butelek i puszek piwa, a na zakup alkoholu wydali już w tym czasie prawie 19 mln złotych. I niestety te pieniądze nie wzmocnią budżetu. One nawet w 1/3 nie pokrywają kosztów leczenia alkoholików, przyznawania im rent z racji tej choroby, kosztów interwencji wobec zdarzeń pod wpływem alkoholu, w tym wypadków drogowych, strat materialnych z racji zniszczeń oraz udzielania pomocy ofiarom przemocy fizycznej. Ponadto codziennie na SOR-ach szpitalnych blisko 40 % ofiar alkoholu wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, a z uwagi na taką okoliczność jest to dokonywane w trybie natychmiastowym, kosztem naprawdę chorych osób. Więc te gadki o zasilaniu budżetu przez kupujących alkohol to brednie.

Aaaabeee

Anuluj