A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@okoniowaty - Trudno z tym twierdzeniem się pogodzić ze jest to miejsce na odpoczynek ? Na Zawadzie cały teren wokół kościoła na górce był cmentarz aż do Lidla.
W latach 80/90-tych były tam jeszcze pomniki, teraz rekreacja, sport całą gębą ! To może już czas zasypać kolejny cmentarz i zrobić zabawki dla dzieci i tych neo kulturystów co tam ćwiczą ?
Skoro już decydują się na wykorzystanie terenu na rozrywkę czy budowle to z szacunku dla pochowanych przynajmniej powinno się wykonywać przekop do trzech metrów i przeniesienie szkielety na dębice w jedno miejsce.
Czy jest Wam obojętne że za sto lat a pewnie wcześniej powstanie osiedle na grobach dębicy ?
Przekopać park, który jest w miejscu cmentarza? Wiesz o czym mówisz? O setkach ekshumacji, problemach gdzie przenieść szczątki, o identyfikacji. To jest zamknięcie parku NA LATA!
Może to tych z ŻW co strzelali na Obrońców Pokoju gdzie było pełno przechodniów ?
@KapitanSzyderca - Ok. To prawda ale to nie znaczy że można ukryć i wykorzystywać np. na park zabaw i sportu. ?
Jeden przełom nam ostatnio zrobili. Strata pieniędzy
W tym parku przez lata ptaki nie śpiewały i nie zakładały gniazd... wyziewy trupie.
Do redakcji na przyszłość. Granaty moździerzowe z okresu II Wojny światowej to kaliber 81 i 82 mm w zależności czy niemieckie czy ruskie
@Gall anonim - Ruskie to są pierogi.
@KapitanSzyderca - Nie mówię o przekopaniu parku, bo zdaje sobie sprawę, że tam był cmentarz.... miałam na myśli pozostałości po kościele na górce :) myślę, że kościół miał piwnice i zostało to wszystko zasypane. Chodziło mi o przekopanie tej górki.
Cały Elbląg to cmentarz, taki był tu pogrom podczas wojny.