29
08.10.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@okoniowaty - Trudno z tym twierdzeniem się pogodzić ze jest to miejsce na odpoczynek ? Na Zawadzie cały teren wokół kościoła na górce był cmentarz aż do Lidla. W latach 80/90-tych były tam jeszcze pomniki, teraz rekreacja, sport całą gębą ! To może już czas zasypać kolejny cmentarz i zrobić zabawki dla dzieci i tych neo kulturystów co tam ćwiczą ? Skoro już decydują się na wykorzystanie terenu na rozrywkę czy budowle to z szacunku dla pochowanych przynajmniej powinno się wykonywać przekop do trzech metrów i przeniesienie szkielety na dębice w jedno miejsce. Czy jest Wam obojętne że za sto lat a pewnie wcześniej powstanie osiedle na grobach dębicy ?
(2025.10.08)
Przekopać park, który jest w miejscu cmentarza? Wiesz o czym mówisz? O setkach ekshumacji, problemach gdzie przenieść szczątki, o identyfikacji. To jest zamknięcie parku NA LATA!
KapitanSzyderca (2025.10.08)
Może to tych z ŻW co strzelali na Obrońców Pokoju gdzie było pełno przechodniów ?
(2025.10.08)
@KapitanSzyderca - Ok. To prawda ale to nie znaczy że można ukryć i wykorzystywać np. na park zabaw i sportu. ?
(2025.10.08)
Jeden przełom nam ostatnio zrobili. Strata pieniędzy
(2025.10.08)
W tym parku przez lata ptaki nie śpiewały i nie zakładały gniazd... wyziewy trupie.
(2025.10.08)

info

1  
  6
Do redakcji na przyszłość. Granaty moździerzowe z okresu II Wojny światowej to kaliber 81 i 82 mm w zależności czy niemieckie czy ruskie
Gall anonim (2025.10.08)
@Gall anonim - Ruskie to są pierogi.
Haubica (2025.10.08)
@KapitanSzyderca - Nie mówię o przekopaniu parku, bo zdaje sobie sprawę, że tam był cmentarz.... miałam na myśli pozostałości po kościele na górce :) myślę, że kościół miał piwnice i zostało to wszystko zasypane. Chodziło mi o przekopanie tej górki.
(2025.10.08)
Cały Elbląg to cmentarz, taki był tu pogrom podczas wojny.
Kantalupa (2025.10.08)

info

5  
  0