Wybrany wątek opinii

W kwestii różnych znalezisk to pamiętam jak przed kilkunastoma laty kopali przez park parucentymetrowy rowek na jakieś kable. Fragmenty pomników walały sie wszędzie. ktoś nawet ułożył z fragmentów cały napis nagrobny z nazwiskiem i datami. Jak dla mnie to wskazuje na to jak niechlujnie podeszli do zrobienia w tym miejscu parku. Kilka centymetrów pod ziemia niewybuchy, tablice nagrobne etc.... Kiepskie miejsce na wypoczynek.
(2025.10.08)
właśnie po to na dawnych cmentarzach tworzy się parki (tereny zielone), jako po pierwsze szacunek i upamiętnienie zmarłych - jak by postawili w tym miejscu blok nikt by nic nie wiedział, a szczątki po cichaczu były by wywożone np na górę Chrobrego - jak to już bywało podczas pewnej budowy
okoniowaty (2025.10.08)
@okoniowaty - Trudno z tym twierdzeniem się pogodzić ze jest to miejsce na odpoczynek ? Na Zawadzie cały teren wokół kościoła na górce był cmentarz aż do Lidla. W latach 80/90-tych były tam jeszcze pomniki, teraz rekreacja, sport całą gębą ! To może już czas zasypać kolejny cmentarz i zrobić zabawki dla dzieci i tych neo kulturystów co tam ćwiczą ? Skoro już decydują się na wykorzystanie terenu na rozrywkę czy budowle to z szacunku dla pochowanych przynajmniej powinno się wykonywać przekop do trzech metrów i przeniesienie szkielety na dębice w jedno miejsce. Czy jest Wam obojętne że za sto lat a pewnie wcześniej powstanie osiedle na grobach dębicy ?
(2025.10.08)
Jeden przełom nam ostatnio zrobili. Strata pieniędzy
(2025.10.08)
Cmentarze nie mogą się rozrastać w nieskończoność i kiedyś przechodzą do historii
(2025.10.16)
Powrót do komentarzy