57
25.09.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
nie moze byc tak ze polski Elbląg ma byc niemiecki
(2025.09.25)
Kolego - historia to nie matematyka. Te lata co wliczyłem do okresu polskiego I RP to okres w którym niemiecki żywioł wybrał sobie polskiego króla bo tak bylo korzystniej finansowo. Tu nie może byc mowy o "naszym" Elblągu. Prawdziwie "nasze polskie" to miasto stało sie po II wojnie światowej. Tak to widzę
(2025.09.25)
Nie był elblążaninem tylko elbingerem gwoli ścisłości panie wlodek. Jak zobaczyłem tytuł arta to pierwsza myśl: kto to popełnił. Zerknięciena dół i..... aaaaa. No tak. Elblążanie nie gęsi.... no właśnie. Mają swoją historię po 1945.Przed 45 w zasadzie nas tu nie było. Niech ta przeszłość jaka była pozostanie w takim stanie jakim jest. Nie róbmy ponownie Elbinga.
(2025.09.25)

info

6  
  4
Czy wy jestescie normalni? Jezeli jest jakas kasa w budzecie to nalezy ja przeznaczyc na remont, przystosowanie lub budowe schronow dla mieszkancow. Nad glowami lataja ruskie drony. Kogo obchodzi jakas p.... na diana lub krzywy chodnik. Ogarnijcie sie.
marek marecki (2025.09.25)
"Elbląski Achilles" to też kopia. - Oryginał znajduje się na wyspie Korfu (Pałac Achillion).
erg. (2025.09.26)

info

6  
  0
@marek marecki - Na Bunkry i schrony jest oddzielny budżet od państwa. Jak im drony polatały to i kasa się znalazła oczywiście po wymianie pampersów.
Cynik (2025.09.26)
@000009 - Jaka fundacja ze wschodu, Ciebie finansuje, to od razu widać.
(2025.09.26)
@Cynik - Z Rosji
(2025.09.26)
materiał dowodowy zbierany każdego dnia poprzez nachalne promowanie jednego z projektów na łamach brukowca.
(2025.09.26)

info

6  
  2
"Jeśli coś zostało po Niemcach, to nie było sensu tego burzyć, ale przywracanienie" - dokładnie tak.
(2025.09.26)