Wybrany wątek opinii
A czyją to historia Polski czy Niemiec??? Czyją historie chcecie promować w Elblągu?? A może jakaś niemiecja fundacja czy stowarzyszenie was finansuje i stąd takie zainteresowanie elbląską niemiecką historią??
Tylko patrzeć jak artykuły będziecie pisać w j. niemieckim.....
Do moderacji
Odpowiedz
25
50
@000009 - Facet czy np. Wrocław zburzył się do spodu bo był niemiecki przed wojną? Elbląg miał akurat gorzej bo gruzy została polska administracja w 1945r. Odczep się od tego monumentu. Ludzie maja rozum sami zagłosują lub i nie.
Do moderacji
Odpowiedz
30
12
@000009 - Nasze miasto było niemieckie przez 700 lat, a w pełni polskie jest dopiero od 80.Wiele osób jest tego albo nieświadoma, albo tylko udaje nieświadomość, bo jest to dla nich niewygodne. Jakiekolwiek spojrzenie na historię Elbląga przed 1945 oznacza, o zgrozo, spojrzenie na historię niemiecką. Do dzisiaj w mieście stoi pełno kamienic wybudowanych przez Niemców, a na niektórych włazach kanalizacyjnych dalej widnieje "Schichau GmbH". Nikt Elbląga nie zamierza oddawać Niemcom, ale też niemieckiej historii miasta nie powinno się wymazywać, bo to obecnie też i nasza spuścizna. To nasze miasto i powinniśmy dbać zarówno o jego teraźniejszość i przyszłość, jak i pielęgnować pamięć o jego przeszłości.
Do moderacji
Odpowiedz
33
14
@000009 - Człowieku zmień leki bo ci nienawiść uszami wychodzi. Albo zmień lekarza.
Do moderacji
Odpowiedz
7
8
@Kalkstein - To wiedza z niemieckiego podręcznika? Jak państwo, które istnieje niespełna 200 lat może być gdzieś od 700? Do szkoły niemieckie nieuki.
Do moderacji
Odpowiedz
4
6
@000009 - Kolejny gamoń pisowski
Do moderacji
Odpowiedz
3
8
@000009 - Jaka fundacja ze wschodu, Ciebie finansuje, to od razu widać.
Do moderacji
Odpowiedz
2
2
@000009 - Łał widzę, że uraziłam dumę która wróciła ze szparagów. Podoba wam się co się dzieje np. Wrocław - Most Grunwaldzki chcą zmienić na Keinserbruck, w Krokowie odsłonięto tablicę poświęconą żołnierzom wermachtu, Szczytno planują odtworzyć park z aleją Bismarcka i jego popiersiem który mówił "bijcie Polaków ażeby o życiu zwątpili Mam wielką litość dla ich położenia ale jeżeli chcemy istnieć to nie pozostaje nic innego jak ich wytępić".... to 3 2 1 start czekam na miłośników niemieckiej historii
Do moderacji
Odpowiedz
1
3
@000009 - Może jednak najbardziej niebezpiecznych wrogów Polski na wschodzie poszukaj. Wschodni patronowie ulic, wschodnie rocznice i uroczystości nawet festiwale przez dziesięciolecia, jak widzę Ci nie przeszkadzały?
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
Skąd wiesz że nie przeszkadzały? Co ty wogóle wiesz?
Do moderacji
Odpowiedz
0
1
@000009 - "Co ty wogóle wiesz?" - no właśnie, co ty wiesz w ogóle (tak się pisze po polsku) "Polaku"
Do moderacji
Odpowiedz
1
0