57
25.09.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No ta Diana ze zdjęcia wygląda na bardziej proporcjonalnie i atrakcyjniej zbudowaną niż ta Diana z symulacji komputerowej do projektu BO. Diana z symulacji ma przykrótkie nogi i ma kształty chłopczycy. Diana ze zdjęcia ma ponętny biust, długie, pełne wdzięku nogi, ładne, wydatne wcięcie oraz realistycznie ukształtowane łono. Estetycznie bije Dianę z symulacji o 2 klasy. Wyjaśnienia wymaga tylko to co trzyma w lewej dłoni. Co to jest? Chyba nie bielizna?
(2025.09.25)

info

10  
  0
@Kalkstein - To wiedza z niemieckiego podręcznika? Jak państwo, które istnieje niespełna 200 lat może być gdzieś od 700? Do szkoły niemieckie nieuki.
(2025.09.25)
Niemcy nie chcieli, żeby posąg został w Elblągu i zabrali go w głąb Rzeszy. Nie rozumiem, czemu my Polacy, tak bardzo chcemy odtworzyć coś, co Niemcy zabrali do siebie. Jeśli nam oddadzą posąg zgoda, umieśćmy go na starym miejscu, jeśli nie, wydajmy pieniądze na coś bardziej pożytecznego społecznie. Twórzmy polską historię tego miasta. Zupełnie nie rozumiem argumentacji twórcy tego artykułu. Pokrętność myślenia zaskakująca. NIE DLA REPLIKI POSĄGU. Elblążanie, nie dajcie się zmanipulować!!!! Niemcy nie mieliby takich rozterek, gdyby sytuacja była odwrotna.
Lemon 2025 (2025.09.25)

info

15  
  8
Kalkstein - Od momentu założenia, Elbląg był nieco dłużej pod panowaniem polskim (398 lat) niż pod panowaniem innych narodowości (390 lat). Zakon Krzyżacki: Od założenia w 1237 do wybuchu wojny trzynastoletniej w 1454. 1454−1237=217 lat Prusy/Niemcy: Od I rozbioru Polski w 1772 do zakończenia II wojny światowej w 1945. 1945−1772=173 lata Łączny czas panowania innych narodowości: 217 lat (krzyżackie)+173 lata (pruskie/niemieckie)=390 lat Rzeczpospolita Obojga Narodów: Od włączenia do Korony w 1454 (po wypędzeniu Krzyżaków) do I rozbioru Polski w 1772. 1772−1454=318 lat Polska (współczesna): Od powrotu do Polski po II wojnie światowej w 1945 do dziś (2025). 2025−1945=80 lat Łączny czas panowania polskiego: 318 lat (Rzeczpospolita)+80 lat (współczesna Polska)=398 lat
(2025.09.25)
@000009 - Kolejny gamoń pisowski
(2025.09.25)
Tak prawdę powiedziawszy to Niemcy wywieźli ten pomnik z Elbląga w głąb Rzeszy nie w celach ochrony zabytków, ale z zamiarem przetopienia go na potrzeby produkcji zbrojeniowej. Zanim trafił na przetop został zdeponowany wraz masą innych tego typu pomników. W międzyczasie sprawdzano czy jakiś nie zainteresuje niemieckich kolekcjonerów sztuki. Pomnikiem "elbląskiej" Diany podobno próbowano zainteresować Hermana Göeringa, ale ten nie wyraził chęci jego posiadania. Mimo swego zbrodniczego charakteru i takiej działalności był jednak znawcą sztuki i widocznie nie potraktował tego dzieła jako wybitnego. Zresztą to była kopia autentyku, a oryginał wykonany w 1898 roku został skradziony w 1922 roku i jak dotąd go nie odnaleziono. W efekcie ta kopia nie została zezłomowana i po wojnie po renowacji została ustawiona w parku niemieckiego miasta.
Marger (2025.09.25)
O co chodzi z tym posągiem. ?Codziennie tylko Diana i Diana jeszcze jej nie ma a już mam jej dosyć. Ktoś straszne napiera by ona była.
(2025.09.25)

info

16  
  5
Bardzo dobre pomysl. Trzeba jak inne miasta siegnac po histories. To tak jakby Gdansk zniszczyl Dwor Artusa, fontanne neptuna, zurawia, vitd. Kase moznaby zdobyc z unii lub ktory z plastykow, robil y za darmo na pewno by sie zgodzili trzeba by zapytac. Mamy zdolna mlodziez. Super inicjatywa.
(2025.09.25)

info

2  
  7
@patriotEl - Wszyscy kulturalny sa za natomiast potomkowie prostakow sa przeciwko.
(2025.09.25)
@Marger - Same fejki. Oryginał jak widać na załączonym zdjęciu ma się dobrze na wyspie muzeów w Berlinie, a elbląska kopia została wypożyczona do jakiegoś niemieckiego miasta na początku lat trzydziestych, kiedy nikt jeszcze o przetapianiu pomników na armaty nie myślał. Potem przejął ją Goering i do końca wojny zatrzymał dla siebie.
(2025.09.25)