Bum. Olimpia spadła z II ligi

64
10.05.2025
Bum. Olimpia spadła z II ligi
fot. Sebastian Malicki
W dzisiejszym (10 maja) formalności stało się zadość. Olimpia musiała wygrać, żeby odwlec to, co nieuniknione. Remis z rezerwami ŁKS Łódź zrzucił żółto-biało-niebieskich z II ligi. Bramkę dla Olimpii zdobył Dawid Wierzba. Olimpia Elbląg - ŁKS II Łódź 1:1. Zobacz zdjęcia.

Olimpia Elbląg mogła odwlec moment spadku do III ligi tylko jeżeli wygrałaby z rezerwami ŁKS Łódź. Tymczasem...

- Wyszliśmy na ten mecz bojaźliwie - mówił Karol Szweda, trener Olimpii Elbląg na pomeczowej konferencji.

W pierwszej połowie to goście mieli więcej sytuacji do otwarcia wyników. Olimpijczycy ograniczali się do kontry, ale niewiele z nich wynikało. Na szczęście i piłkarze z Łodzi nie potrafili swojej przewagi przekuć na konkrety.

W drugiej połowie konkretów było więcej. Gospodarze też bardziej śmiało zapędzali się pod bramkę łódzkiej drużyny, nie potrafili jednak wykorzystać dogodnych sytuacji. W 64. minucie interwencja Andrzeja Witana zakończyła się żółtą kartką dla elbląskiego bramkarza i rzutem karnym dla rezerw ŁKS. Jedenastkę pewnie wykorzystał Maksymilian Rozwandowicz.

Olimpijczycy odpowiedzieli kilkanaście minut później golem Dawida Wierzby. Rzut rożny i chwilę później remis.

Po wyrównującej bramce oba zespoły poczuły, że mogą to spotkanie wygrać. „Piłkarski boks“ trwał przez ostatni kwadrans, oba zespoły stworzyły sobie sytuacje. Wynik jednak nie zmienił się do końcowego gwizdka.

Remis oznacza, że Olimpia straciła matematyczne szanse na utrzymanie się w II lidze. W następnej kolejce podopieczni Karola Szwedy zagrają w Kaliszu, gdzie zmierzą się z miejscowym KKS.

 

Olimpia Elbląg – ŁKS II Łódź 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 - Rozwandowicz (65. min, karny), 1:1 - Wierzba (78. min.)

 

Olimpia (wyjściowa jedenastka): Witan – Czapliński, Górecki, Wierzba, Matynia, Zieliński, Yatsenko, Czernis, Lorenc, Tobojka, Kordykiewicz.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Prezes i zarząd do dymisji
(2025.05.10)

info

58  
  1
Gratulacje dla 'ekspertów' z trybun - wzięliście się za zarządzanie klubem jak prawdziwi amatorzy i oto mamy efekt: 3.liga na 80cio lecie!!!. Może następnym razem zamiast udawać działaczy, zostawicie to ludziom, którzy się na tym znają. Olimpia to nie wasz prywatny folwark, tylko klub z historią, który właśnie przez wasze ambicje i brak kompetencji został pogrzebany.
TakiPrezesZCieplic (2025.05.10)
Zaufajcie...
(2025.05.10)

info

16  
  12
Zamiast audytu doczekaliśmy się aż spadku... bylo to do uratowania, ale nie z tymi ludźmi w klubie. Dramat i totalna kompromitacja tych piłkarzyków, Orzechów i pseudo trenerów.
ZarzadWon (2025.05.10)

info

43  
  5
I bum!!! Żałoba w mieście i nareszcie spokój z piłką nożną. Wszyscy odetchneli z ulgą.
(2025.05.10)
Nie trzeba stadionu modernizować i murawy podgrzewać. W ogóle wszyscy odetchneli i mają problem z głowy.
(2025.05.10)
DNO!!!
Życzliwy (2025.05.10)

info

36  
  3
I ten gość z tubą. Za tydzień jedziemy do Kalisza, nie zapomnijcie spytać rodziców o zgodę na wyjazd. Hahahahah.30 osób, średnia wieku 15 lat. Stare wygi już wywalone i paliwo tylko do korpusu walili. Kabaret i jednocześnie wstyd.
Bumtralala (2025.05.10)
Nie trzeba teraz robić podgrzewanej murawy. Ciekawe kto beknie za te długi, kto zapłaci trenerom, piłkarzom... pewnie kibice, skoro wzieli się za zarządzanie klubem.
3ligawita (2025.05.10)

info

42  
  5
@TakiPrezesZCieplic - Najlepiej klapać dziobem nie mając wiedzy co ludzie przejmujący klub zastali po odejściu wielebnego... Może popytaj co wasz kochany pleban zostawił w spadku po sobie..... Ale co tam nie wiem ale napisze jakieś wypociny
(2025.05.10)