A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Weź leki, wyłącz TVP i TVN i połóż się bo coraz gorzej z główką
Brawo pierdo... PO sprzedajcie wszystko i sprywatyzujcie kopanie też sprzedajcie Niemca tu się nic nie opłaca
A co na to - nasz poseł : PiS - ten co nic nie / MÓWI / i ma zakręcone wąsiska ? Co !!!!!
Pewniakiem poseł : nie mowa, jest zajęty kręceniem -włosia u barbera
@Jacyna - Nie portel. tylko AI i jest mocno wyczulona na głupoty jakie wypisujesz. Od kiedy miasto ma upoważnienie do ingerencji w czyjś prywatny interes?
sprzedaliśmy amerykanom i teraz zostaliśmy z ręką w nocniku
Niewielu ludzi wie, jacy fachowcy pracowali w odlewni. Wykształcenie modelarzy, formierzy i wytapiaczy to niejest kwestia kilku lat szkoły. Potrzeba na to wielu lat praktyki. Teraz to wszystko się sypie. Jeżeli zajdzie potrzeba uruchomienia produkcji zbrojeniowej w sytuacji zagrożenia, to nie będzie ludzi umiejących to robić. Smutne, ale prawdziwe.
Kto to jest "my"? O ile dobrze wiem, to francuzi sprzedali, a wcześniej kupili od szwajcarów. Gdzie tu jest "my"?
Może I lęk przed wychodzeniem się leczy, ale jak wyleczyć, odlewnię aby powróciła do Polski, do Elbląga, aby mogła produkować elementy uzbrojenia dla naszej armi, to tak strategicznie ważny zakład produkcyjny dla naszego kraju, czy ponowie decydenci łącznie z szefem tego zakładu P. Olechnowiczem tego nie wiedzieli I nie rozumieli co tracimy my wszyscy. Portelu, - zaproście może jeszcze raz tego fachowca do siebie, mam kilka pytań do tych bajek jakie nam opowiedział.
Większość komentujących dowodzi tylko swoimi wpisami, że nie dostrzega, że to jest koniec odlewni w tym miejscu. Po demontażu urządzeń / wyposażenia (czyli piece, kadzie, suwnice, hartownia, magazyn mas formierskich, instalacja odpylania) i jego sprzedaży oraz po usunięciu infrastruktury typu doły odlewnicze odtworzenie produkcji odlewniczej w tym miejscu będzie możliwe przy takich samych nakładach inwestycyjnych jak w prawie każdym innym miejscu. Te procesy już ruszyły i są nieodwracalne. Ostatni pracownik odejdzie stamtąd z końcem czerwca i wówczas wkroczą tam czyściciele. Ci sami co wcześniej zrobili porządek we wcześniej zamkniętej odlewni żeliwa. TO JUŻ JEST KONIEC TEJ ODLEWNI. Za późno na płacze i żale i argumenty o blisko 80 latach tradycji, kompetencjach, wiedzy, doświadczeniu. A swoją drogą ci elblążanie którzy przyłożyli do tego rękę przejdą do historii