A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Rzadko bo rzadko ale czasami mądre, nienacechowane zbędnymi emocjami pokroju ukraińskiego "od sierca"można na portelu przeczytać. To miłe
"widzimisię"jest rzeczownikiem oznacza kaprys i piszemy je łącznie - tak tylko podpowiadam :)
A może jak Ukrainie uda się utrzymać niepodległość - to warto byloby sprobować odświeżyć program "Baltycka Ukraina"?
Chciałbym zapytać jak dzisiaj się czują ci którzy byli przeciwni przekopowi ???? Po oddaniu będziemy mogli bez pytania się Rosjan o możliwość przepłynięcia do Gdańska. - Odpowiadam, zawsze byłem za przekopem i cała rodzina podpisywala się kilkanascie lat temu na bulwarze pani Elżbiecie Gellert, gdy zbierała podpisy za przekopem. Potem komuś wyżej z PO temat nie odpowiadał i pociągnął go dalej PiS. Nadmieniam, że nigdy nie byłem fanem tych partii, a PiS-u II szczególnie nie trawię.
Przepraszam nie jestem biegły w logistyce i pokrewnych dziedzinach, ale czy ten komunikat nie sprowadza się do stwierdzenia - port w Elblągu od 30 lat obsługujący wymianę z Rosją (nagle się okazało że nieprzewidywalną)jest bez sensu i że teraz w trybie nagłym będzie poszukiwał partnerów z Zachodu ? Stawiam na Gdańsk, gdzie będzie dostarczany piasek z dna portu pod potrzeby budowy nowych osiedli.
Łódź ani Mielec nie ma przekopu. I jakoś istnieją. Do Warszawy jest przekop, ale nie jest używany i zarósł. Są przekopy do Helu, Ustki, Kołobrzegu, Łeby, Władysławowa, a jakoś te porty nie konkurują z Gdańskiem. Czyli brak możliwości przepłynięcia przez Cieśninę Piławska nie jest katastrofą dla nikogo. A podobno najlepszy środek transportu - żegluga śródlądowa, nie istnieje w Polsce, chociaż kiedyś istniała, przynajmniej na Odrze.
"Po oddaniu będziemy mogli bez pytania się Rosjan o możliwość przepłynięcia do Gdańska. "
Bardzo droga możliwość. 3 000 000 000 zł podatków uczciwych obywateli za możliwość pływania do Gdańska przez zatokę, bo rzekami Żuław to tylko mięczaki pływają i małe łódeczki. .. a nam chodzi o TRANSATLANTYKI, KRĄŻOWNIKI i ŁODZIE PODWODNE ! ! ! i jeszcze KONTENEROWCE, bo na parkingu dla TiRów marnieje bogata infrastruktura służąca przeładunkowi kontenerów na ląd by mogły drogą szybkiego ruchu oraz kolejami wysokich prędkości opuścić nasze miasto i trafić do miejsc przeznaczenia. .. NIEPRAWDAŹ ? ! Wystarczy do utopionych w płytkich wodach Zalewu Wiślanego dorzucić drugie tyle i już kacza dewastacja będzie miała szanse na bycie inwestycją. .. ! Póki co parking dla TiRów spokojnie obsłuży kontenerowce 1 TEU.
A węgiel z Rosji przyjmują
to gazu LPG z ROSJI i Białorusi nie kup[ować
Przepraszam, a kto wam będzie płacił pensje?