Ulica 13. Pułku do przebudowy. Ma być dwukierunkowa

51
09.02.2022
Ulica 13. Pułku do przebudowy. Ma być dwukierunkowa
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)
Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy ulicy 13. Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego. Ma ona objąć odcinek od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Saperów. Przeanalizowane mają także zostać rozwiązania poprawiające warunki ruchu na skrzyżowaniu ul. Bema z ul. Saperów.

- W projekcie budżetu miasta prezydent przeznaczył 2,7 mln złotych na przebudowę ul. 13. Pułku Przeciwlotniczego, by stała się ona dwukierunkowa. Milion 350 tys. zł wpisano na 2022 rok, taka sama kwota ma być wydana w 2023 roku – informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Aktualnie miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy ul. 13. Pułku. Zakres zamówienia obejmuje między innymi: opracowanie dokumentacji na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Saperów wraz z analizą rozwiązań w zakresie poprawy warunków ruchu na skrzyżowaniu ul. Bema z ul. Saperów. Jak czytamy w dokumentach przetargowych opracowanie ma zawierać informację o rozbudowie ulicy 13. Pułku, która umożliwi ruch dwukierunkowy. Jezdnia ma zostać poszerzona do minimum 6 metrów.
   Dokumentacja projektowa ma także obejmować: przebudowę skrzyżowania ul. 13. Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego z ul. Kościuszki - sugerowany typ to rondo oraz przebudowę w niezbędnym zakresie skrzyżowania ul. 13. Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego z ul. Saperów. W dokumentach przetargowych czytamy również m. in. o przebudowie i budowie chodników, ścieżek rowerowych wraz z zagospodarowaniem zieleni i elementami małej architektury, a także wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mowa tu o przebudowie sygnalizacji świetlnej wraz z projektem organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Bema z ulicą Saperów i ul. Czołgistów.

Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać swoje oferty do 18 lutego. Wówczas nastąpi również ich otwarcie.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Już dawno powinna być dwu kierunkowa, a by najmniej ruch powinien być odwrócony.
okoniowaty (2022.02.09)
Wreszcie coś konkretnego co ułatwi jazdę po mieście.
(2022.02.09)

info

49  
  9
teraz widać jak daleko sięgają skutki błędnej lokalizacji komendy PSP. Korki na Bema były długo przed komendą PSP. Wtedy każdy miał to gdzieś. No ale efekt będzie ok - o ile zlikwidują 1 światła od strony Wyżynnej/przychodni (koło sklepu i cmentarza)
zbulwerswoanyprezydęd (2022.02.09)

info

35  
  5
Tylko szeroko a nie jak zwykle bubel będzie gdzie dwa autobusy na zakrecie sie nie wyminął. A i górke czyli wzniesienie mniej strome prosze zrobic bo zimą będzie katastrofa!!!!!
(2022.02.09)
Bardzo dobra decyzja!
DROGOWIEC (2022.02.09)

info

39  
  9
Brawo PIS, za tak wspaniały pomysł. Szkoda, że PO na to nie wpadło, a rządziło 8 lat i mafie vatowskie mieli, pincetplus nie dawali, a PO to tylko sobie brali. A PiS przynajmniej miskę ryżu nam obiecał. Będziemy syci i szczęśliwi w Nowym Ładzie.
TeofiISkorupa (2022.02.09)
towarzyszu skorupa pisowski podnóżku-skończyła się przepustka?-pozdrów Lucynę
(2022.02.09)

info

16  
  16
@TeofiISkorupa - Brawo PO i Pan Prezydent. PiS nie daje pieniędzy miastu a ulica będzie. Tak chociaż raz bije brawo Panu Witoldowi.
Teofil bez gumofil (2022.02.09)
@Teofil bez gumofil - To nie pisze ten Teofil
Ploterek (2022.02.09)
Pomysł wspaniały, ale zaraz padnie. Ten szum jest po to aby uciszyć gawiedź (bez obrazy). Za takie pieniadze przebudowac dwa skrzyżowania, oswietlenie, chodniki i drogi rowerowe, a do tego poszerzyć ulice??? Niedawno oddali samą ścieżkę rowerową na Kościuszki - ścieżka długości niecałych 2 km a koszt: 4 249 431 zł. A tutaj jeszcze chcą zrobić w przyszłym roku a wiadomo że ceny rosną. Szkoda.
jimi (2022.02.09)

info

23  
  2