Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poszukuje firmy, która wybuduje farmę fotowoltaiczną na terenie Terkawki. Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać swoje oferty do 23 lutego. Budowa farmy fotowoltaicznej jest jednym z celów wynikającym ze strategii rozwoju EPEC do roku 2025. Inwestycja ma być częścią modelu zaopatrzenia Elbląga w energię elektryczną i ciepło.
- Nasza firma konsekwentnie przeobraża się w firmę zdolną również oferować zieloną energię - mówi Andrzej Kuliński, prezes Zarządu Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Ogłoszenie przetargu to kolejny krok w tym projekcie. Mamy już podpisaną umowę na dzierżawę działki. Sama inwestycja będzie dodatkowym źródłem dochodów dla naszej spółki, poprzez sprzedaż energii elektrycznej.
Postępowanie zostało ogłoszone na platformie zakupowej EPEC w trybie zapytania ofertowego. Jak czytamy w dokumentach przetargowych, przedmiotem zamówienia jest budowa farmy fotowoltaicznej o mocy około 2 MW w formule” zaprojektuj i wybuduj”. W ramach zadań znajduje się m. in. wykonanie kompleksowej dokumentacji farmy fotowoltaicznej umożliwiającej realizację inwestycji oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową. Zamawiający określił również przedmioty dodatkowe, m. in. usługi elektryczne, roboty instalacyjne, usługi geodezyjne.
Działkę o pow. 3,3 ha, na której ma powstać farma EPEC wydzierżawia od miasta.
Przypomnijmy, że na terenach Terkawki ma również powstać inna farma fotowoltaiczna, którą wybuduje koreański inwestor. Pisaliśmy o tym w tym artykule,