Ta działka jeszcze poczeka na kupca

25
20.12.2021
Ta działka jeszcze poczeka na kupca
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Nie doszło do przetargu w sprawie sprzedaży działki przy skrzyżowaniu ul. Robotniczej i Obrońców. Żaden z potencjalnych inwestorów nie wpłacił wadium, więc do planowanej na poniedziałek licytacji nie doszło.

Miasto wystawiło na sprzedaż niezabudowany teren o powierzchni ok. 2 tys. m kw., znajdujący się przy starej pętli tramwajowej, na rogu ul. Robotniczej i Obrońców Pokoju. Jest ona przeznaczony pod zabudowę usługową. Cena? 840 tys. zł netto plus VAT.

- Nabywca będzie zobowiązany do ustanowienia na nieruchomości, będącej przedmiotem przetargu, służebności polegającej na prawie przejścia i przejazdu przez teren działki nr 446/1, na rzecz każdoczesnego właściciela /współwłaściciela /użytkownika wieczystego działek nr: 446/2, 379/1. Opisana służebność ustanowiona zostanie aktem notarialnym zbycia nieruchomości, stanowiącej przedmiot przetargu – informowali urzędnicy w ogłoszeniu przetargowym, dodając, że nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do końca 2025 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2027 roku.

W związku z tym, że nikt w postępowaniu przetargowym nie wpłacił wadium, licytacja planowana na 20 grudnia się nie odbyła. Miasto prawdopodobnie za jakiś czas ponownie wystawi tę działkę na sprzedaż.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A to jeszcze cos sie zostalo?Myslalem, ze wszystko sprzedane. Do konca kadencji moze wszystkie dzialki pojda do zyda.
Kupie (2021.12.20)
wróblewski, nissam i reszta POpaprańców musi odejść od Elbląskiego koryta, nie potrafią się dogadać z rządem, a my na tym tracimy. .. nie gryzie się reki która karmi POpaprańcy
jaaaaaaaaaaaaaaaa (2021.12.20)
Ładna działka zrobić tam mały park co Ci Wróbel ona przeszkadza chcesz tam kolejną biedronkę postawić ? Ile tych lokali usługowych teraz pełno lokali jest na wynajem a i zobacz ile w Regal Parku do wynajęcia. Ślepy jesteś wróbel czy co.
Gghhh (2021.12.20)
stopy w górę, idzie mega zwała na nieruchomościach, za 2-3 lata wysyp ofert licytowanych kredyciarzy, kto kupił na górce przegrał życie
Yujn (2021.12.20)
Psy beda mialy gdzie walic kałem
(2021.12.20)

info

10  
  3
@jaaaaaaaaaaaaaaaa - Kaczor krulem polandii!
PiesekLeszek (2021.12.20)
Czy UM zadbał o to, żeby nie pojawiała się w tym miejscu kolejna Biedronka albo Lidla czy będą udawać, że nie mają wpływu na zagospodarowanie przestrzenne miasta? I co z ewentualnymi parkingami?
Do_pomorskiego (2021.12.20)

info

7  
  2
aaaaa figa z makiem :)
śmiechnasali (2021.12.20)

info

2  
  0
Na układy nie ma rady
Totylkoja (2021.12.20)

info

1  
  3
Na układy nie ma rady 2
Totylkoja (2021.12.20)

info

1  
  2