44
08.12.2021

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To kiedy sie spodziewac podwyzek oplat za cieplo?
????1 (2021.12.08)

info

10  
  1
@Mvccc - Tak. Lepiej niech idzie na Zawadę i Jar gdzie żyje 40% Elblążan, a ten 1% żyjący na Starym Mieście niech cieszy się świeżym powietrzem cały rok :(P. S. Zresztą może smród z elektrowni skutecznie przykryje smród z wysypiska śmieci i będzie qui pro quo!!!
elo_76 (2021.12.08)
@elo_76 - Myślisz tylko o sobie. A stare miasto to wizytówka miasta
(2021.12.08)
Jestem pod wrażeniem planów inwestycyjnych Miasta. Budowa elektrociepłowni, budowa portu, budowa basenu na Spacerowej. W związku z oddaniem do użytku przekopu co spowoduje boom turystyczny konieczna jest przeróbka kanału, Starego Miasta i przygotowanie baz żeglarskich dla jachtów i żaglówek, które będą w Elblągu i okolicach będą cumować. Sporo wydatków. Koło miliarda chyba albo jeszcze więcej uwzględniając galopujący wzrost cen. 13 milionów to zabawki dla dzieci na Dolince kosztowały. Roczny budżet Elbląga to trochę powyżej 700 milionów. W filmie to nie mając nic zbudowali fabrykę. Może w Elblągu też się uda.
Cz (2021.12.08)

info

10  
  1
Każda szkodnicza, ratuszowa, daremna ekipa, która chciałaby zniszczyć teren inwestycyjny na m. in. Terkawce poprzez realizację idiotycznej koncepcji budowy tam farmy fotowoltaicznej, co nieuchronnie wiązałoby się z m. in. wielohektarową wycinką drzew, zniszczeniem przyrody, zniszczeniem i marnacją wartego grube miliony terenu miejskiego i żadnym pożytkiem dla mieszkańców Elbląga, uważam, powinna zostać w trybie natychmiastowym pozbawiona możliwości realizacji swoich nieudolnych działań oraz szkodniczych pomysłów i zostać przez mieszkańców odwołana, na przykład w drodze referendum. [Choć wywiezienie na taczkach z ratusza i kolektywne POrzucenie na pryzmie naturalnego nawozu, np. na beton-Dolince, też może, moim skromnym zdaniem, zrobić skutecznie symboliczną robotę. ] #TaxTheRich 🚩 #SocRev
RobertKoliński (2021.12.08)
Tak jak Traksa nie cierpię tak Pan Witold ma grubą kreske. Nie zagłosuje tym razem ani na Pana Witolda i PO ani na PiS. Dwie grupy szczekające zajadle na siebie a pracy i współpracy dla Elbląga brak!!!!! Wstyd!!!! Gdzie w tym wszystkim są Elblążanie. .. .. Dramat!!!!!
(2021.12.08)

info

13  
  2
Firma zewnętrzna pełni rolę biura prasowego ile to nas kosztuje czy w epec nie ma takich etatów? Czy rzeczywiście tyle się dzieje że takich informacji nie może przekazać byle jaki prezes dyrektor?
(2021.12.08)

info

21  
  2
@Mvccc - Co bedzie szlo? Spalanie gazu jest prawie bezemisyjne.
(2021.12.08)
Dla przypomnienia "bezemisyjnym": Nie ma obiadu za darmo – choć to dewiza wolnego rynku, sami ideolodzy ekonomii liberalnej lubią wypierać ją ze świadomości. Oznacza ona po prostu, że wszystko, co wyprodukowane, kosztuje – a więc zostawia ekologiczny ślad po zużytych zasobach naturalnych i paliwach. (. .. )Choć gaz ziemny jest uboższy w CO2 niż na przykład węgiel, to powoduje wysokie emisje metanu. Jest to niezwykle szkodliwe dla klimatu. Emisje metanu z gazu ziemnego są znacznie bardziej szkodliwe, niż CO2.Organizacje takie jak MAE często już obliczają emisje spowodowane wyciekami w elektrowniach lub rurociągach. Dotyczy to również produkcji gazu ze źródeł niekonwencjonalnych, tzw. szczelinowania, gdzie uciekają duże ilości metanu. Metan stanowi już ponad dwie piąte wszystkich gazów cieplarnianych. Zwiększone wykorzystanie gazu jako źródła energii znacznie zwiększyłoby emisje. Wniosek jest taki, że efekt cieplarniany sektora energetycznego mógłby wzrosnąć nawet o 40 proc. , gdyby sektory energii elektrycznej i cieplnej zostały przestawione z węgla i ropy naftowej na gaz ziemny. [Spiegel, Puls Biznesu, 2019] A tak od siebie dodam, że w naszych warunkach ten gaz, żeby był przynajmniej tani i na dekady pewny, to musiałby płynąć rurociągami z Rosji (patrz: mądrzy Niemcy). Ale że nad Wisłą rządzą głąby i styropiany, to tu jeszcze długo mądrze nie będzie.
RobertKoliński (2021.12.08)
@RobertKoliński - Człowieku nikogo nie interesuje już ta twoja wieczna krytyka ty pewnie własną matkę krytykowałeś że cię urodziła. Dalej klep biedę bo z pisania tych bzdur pewnie trudno wyżyć.
(2021.12.08)