Wybrany wątek opinii

Nie dla elektrociepłowni przy Dojazdowej. Wszystko będzie szło na stare miasto !
Mvccc (2021.12.08)
@Mvccc - Tak. Lepiej niech idzie na Zawadę i Jar gdzie żyje 40% Elblążan, a ten 1% żyjący na Starym Mieście niech cieszy się świeżym powietrzem cały rok :(P. S. Zresztą może smród z elektrowni skutecznie przykryje smród z wysypiska śmieci i będzie qui pro quo!!!
elo_76 (2021.12.08)
@elo_76 - Myślisz tylko o sobie. A stare miasto to wizytówka miasta
(2021.12.08)
@Mvccc - Co bedzie szlo? Spalanie gazu jest prawie bezemisyjne.
(2021.12.08)
Dla przypomnienia "bezemisyjnym": Nie ma obiadu za darmo – choć to dewiza wolnego rynku, sami ideolodzy ekonomii liberalnej lubią wypierać ją ze świadomości. Oznacza ona po prostu, że wszystko, co wyprodukowane, kosztuje – a więc zostawia ekologiczny ślad po zużytych zasobach naturalnych i paliwach. (. .. )Choć gaz ziemny jest uboższy w CO2 niż na przykład węgiel, to powoduje wysokie emisje metanu. Jest to niezwykle szkodliwe dla klimatu. Emisje metanu z gazu ziemnego są znacznie bardziej szkodliwe, niż CO2.Organizacje takie jak MAE często już obliczają emisje spowodowane wyciekami w elektrowniach lub rurociągach. Dotyczy to również produkcji gazu ze źródeł niekonwencjonalnych, tzw. szczelinowania, gdzie uciekają duże ilości metanu. Metan stanowi już ponad dwie piąte wszystkich gazów cieplarnianych. Zwiększone wykorzystanie gazu jako źródła energii znacznie zwiększyłoby emisje. Wniosek jest taki, że efekt cieplarniany sektora energetycznego mógłby wzrosnąć nawet o 40 proc. , gdyby sektory energii elektrycznej i cieplnej zostały przestawione z węgla i ropy naftowej na gaz ziemny. [Spiegel, Puls Biznesu, 2019] A tak od siebie dodam, że w naszych warunkach ten gaz, żeby był przynajmniej tani i na dekady pewny, to musiałby płynąć rurociągami z Rosji (patrz: mądrzy Niemcy). Ale że nad Wisłą rządzą głąby i styropiany, to tu jeszcze długo mądrze nie będzie.
RobertKoliński (2021.12.08)
@RobertKoliński - Najbardziej szkodliwe dla klimatu było powstanie komunizmu nikt tak nie zniszczył środowiska jak polityka globalna komunizmu
(2021.12.08)
@RobertKoliński - Boże jaki ty jesteś beznadziejny jakie Ty musisz mieć ubogie życie osobiste wszystko krytykujesz
(2021.12.08)
Troll-jełop bez szkoły jesteś, i nic poza tym. #SocRev 🚩 [Wczoraj ukazał się World Inequality Report '22.Wiecie, że 10 proc. najbogatszych Polek i Polaków posiada 60 proc. majątku? Albo, ze uboższa POŁOWA ludzkości kontroluje 8,5 proc. dochodów na świecie oraz 2 proc. majątków, zaś najbogatsze 10 proc. 52 proc. dochodów i 76 proc. majątków? Albo, że uboższe 50 proc. ludności odpowiada za 12 proc. emisji CO2 na świecie, zaś najbogatszy 1 proc. (JEDEN PROCENT)za 17 proc? Nie? To idźcie i czytajcie wszyscy. ]
RobertKoliński (2021.12.08)
@RobertKoliński - Jpr znowu kopiujesz potrafisz napisać coś własnymi słowami? Jak idziesz do kibla Adrian też przez telefon udziela Ci wskazówek co pokolei masz robić
Niszczlewactwo (2021.12.08)
@RobertKoliński - Być może że ten komentujący jest bez szkoły Ty jak się chwalisz masz studia i co z tego co po tych studiach osiągnąłeś ile lat pracy masz udokumentowane ile składek zapłaciłeś na swoją emeryturę ile podatku odprowadziłeś przez te wszystkie lata, ? Jakie sukcesy osobiste zawodowe, ? Jesteś przegranym życiowo człowiekiem i śmiesz wszystkim wszystko wytykać wszystkich obrażać wszystkich masz za niedouczonych tępych a tymczasem zapewne sam żyjesz z zasiłków
Niszczlewactwo (2021.12.08)
@Niszczlewactwo - Ciebie z pewnością mam za niedouczonego i tępego, w dodatku zafajdanego tchórza z kompleksem małego siuraka.
RobertKoliński (2021.12.08)
@RobertKoliński - Kiedyś już pytałem czy potrafisz napisać (odpisać)kilka słów bez ubliżania czy wy w tej waszej partyjce Razem wszyscy jesteście tacy prostacy i nie potraficie merytorycznie dyskutować? Czy ten cały Adrian ma pojęcie że jako przestawiciel tej partii przedstawiasz straszne zbydlęcenie człowieczeństwa? Czy Twoi partyjnie przodownicy wiedzą że swoim zachowaniem psujesz im opinie zrażasz ludzi do lewicy?
Niszczlewactwo (2021.12.08)
@RobertKoliński - Po Twoich wypowiedziach można wnioskować że jednak nie możesz pochwalić się żadnymi sukcesami życiowymi? Nie zaszedłeś zbyt daleko po tych studiach żyjesz na granicy ubóstwa licząc tylko na pomoc panstwa
Niszczlewactwo (2021.12.08)
Nie. Myśle o 40%, którzy płacąc podatki dokładają się do funkcjonowania Twojego Starego Miasta…
(2021.12.09)
@RobertKoliński - Gaz ziemny, to metan, jak o czymś piszesz, to poczytaj!
Spx (2021.12.09)
Powrót do komentarzy