A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Cieszcie sie że w Pasłęku nie mieszkacie. Wiatraki, fotowoltanika i jeszcze kurniki chca postawić
@Zielonka - Tak to teren inwestycyjny, i szkoda by było aby tak ogromny potencjał zmarnować dla fotowoltaiki. Ale uwaga po tych krytycznych słowach UM - użyje słowo klucz, ktore jest lekiem, a właściwie szczepionką na dotychczasowe inwestycje w Elblągu, ,no to zrobimy KAMERALNĄ farmę fotowoltaiczną i będzie jak z kameralną sceną, kameralną Dolinką (amfiteatr na miarę Jegłownika), kameralny basen z brodzkami dla krasnoludkòw, ,kameralne mosty nie dla transportu, a dla partaczy, ktorzy to do znudzenia remontują za ogromną forsę, kameralny niewymiarowy tor łyżwiarski, lekkoatletyczny, a właściwie to są miniatury i powinny gdzieś być wystawione jako eksponaty jak nie należy budować i jak nie należy marnować ogromnych środkôw finansowych z budżetu naszego miasta. Lista kameralnych osiągnięć jest długa i jest wprost proporcjonalna do nowych stanowisk w UM, ktòre niak mają sie do kameralnych poboròw tej prężnie rozwijającej sie firmy.
To wymyślił ktoś z amputowanym mózgiem. Najlepiej skomunikowany inwestycyjny teren w okolicy ZMARNOWAĆ na farmę która może stać w głuszy z drogą dojazdową z płyt drogowych. Już mniejszym absurdem by było wybudowanie 30 tysięcznego osiedla składającego się z 18 piętrowych wieżowców w Markusach !!!
@Reuters - Samoloty podchodzą do lądowania od strony ul Malborskiej na której znajduje się 6 budynków o wysokości 30 metrów i kończona jest budowa 7.Chyba że chodzi tobie o lotnisko w Królewie Malborskim lub Rębiechowie ?
To może w parkach Planty, Traugutta i Kajki zlokalizować składowisko odpadów radioaktywnych bo można na tym dobrze zarobić ?
poroniony pomysł
Te miejsce miało potencjał inwestycyjny lecz zaprzepaszczono go na rzecz modrzewiny która nie nadaje się na dzielnicę przemysłową. .. Tam powinna powstać mieszkaniówka a na Terkawce przemysł. Tyle ode mnie.
Drzewa drzewa hahaha byłeś tam kiedykolwiek jeden z drugim? to stary poligon zarośnięty przez lata głogami i innym syfem typu osiki, wierzby, mało tam szlachetnego drzewa a tym bardziej jakiś starych drzew.
Mam nadzieję, że elblaski PiS z posłem Krasulskim do takiego bzdurnego zagospodarowania tego atrakcyjnego terenu nie dopóści.
Całkowita kapitulacja i niemoc. Najlepiej usytuowany teren inwestycyjny Elbląga pod niewiele znaczące pozorujące przeznaczenie. Oczywiście wymagane są tam tam duże środki na uzbrojenie w "media". Elbląg na to nie stać. Ale, ale. .Niedaleko mamy Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, dochodzącą do Malborka. To największa strefa w Polsce, Gdański Park naukowo-Technologiczny, Centrum Programowania Robotów Przepływowych, tuzy polskiego i światowego przemysłu. 100 mln złotych na uzbrojenie było pestką. Dwukrotnie ongiś rozmawiałem z prezes Strefy. "Panie Ryszardzie, niech ktoś z Elbląga się odezwie". W interpelacjach i wystąpieniach odzywałem się tylko ja. Był strach przed Pomorzem, może zakazy ? "Pokorne ciele dwie matki ssie". Na komisjach wyjaśnialiśmy, że można współpracować, i ze strefą warmińską, i pomorską. Żaden grzech. Kuriozalne było natomiast stanowisko wiceprezes strefy warmińskiej na moje ponaglenia wobec pomocy w zagospodarowaniu Terkawki: "Wy z tą Terkawką poczekajcie jeszcze". I doczekaliśmy się degeneracji idei. Zniknął jakiś cień nadziei dla nowoczesnych miejsc pracy dla naszej ambitnej młodzieży studiującej w Gdańsku i Olsztynie. "My do Elbląga już nie wrócimy". Po co? Oglądać narcystyczną władzę? Pozdrawiam nieoptymistycznie.