UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Całkowita kapitulacja i niemoc. Najlepiej usytuowany teren inwestycyjny Elbląga pod niewiele znaczące pozorujące przeznaczenie. Oczywiście wymagane są tam tam duże środki na uzbrojenie w "media". Elbląg na to nie stać. Ale, ale. .Niedaleko mamy Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, dochodzącą do Malborka. To największa strefa w Polsce, Gdański Park naukowo-Technologiczny, Centrum Programowania Robotów Przepływowych, tuzy polskiego i światowego przemysłu. 100 mln złotych na uzbrojenie było pestką. Dwukrotnie ongiś rozmawiałem z prezes Strefy. "Panie Ryszardzie, niech ktoś z Elbląga się odezwie". W interpelacjach i wystąpieniach odzywałem się tylko ja. Był strach przed Pomorzem, może zakazy ? "Pokorne ciele dwie matki ssie". Na komisjach wyjaśnialiśmy, że można współpracować, i ze strefą warmińską, i pomorską. Żaden grzech. Kuriozalne było natomiast stanowisko wiceprezes strefy warmińskiej na moje ponaglenia wobec pomocy w zagospodarowaniu Terkawki: "Wy z tą Terkawką poczekajcie jeszcze". I doczekaliśmy się degeneracji idei. Zniknął jakiś cień nadziei dla nowoczesnych miejsc pracy dla naszej ambitnej młodzieży studiującej w Gdańsku i Olsztynie. "My do Elbląga już nie wrócimy". Po co? Oglądać narcystyczną władzę? Pozdrawiam nieoptymistycznie.

RyszardKlim