A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@lubie.kefir - Takie srebra rodowe jaki ród. .. jeśli Elbląg Zdrój zaliczasz miły człowieku do rodowych sreber to GM pragnie pogratulować poczucia humoru. ..
grobowiec schiichau jest na sadowej. zaniedbany zarośnięty cmentarzyk.
szkoda. zmarli sie odpłacają za brak szacunku.
:(
szkoda, że nikt nie uporządkuje to kawał pięknej historii miasta. szkoda. pale czasem zniczyk.
kto tradycji nie szanuje nich mnie w d. .. ę pocałuje. szable do boku lance w dłoń bolszewika goń, goń, goń.
elbląg traci na nie szanowaniu historii. miasto powinno bazować na pięknej historii. to wielki błąd byłych kacyków i ich dzieci. zresztą im nie zależy na tym mieście skoro sa z innej beczki.
.. .- w Bremenhaven -. .. prawidłowo w Bremerhaven.
Snucie upamiętnienia jakiejś rodzinki w barwy zaborców z kasy polskiej to nadgorliwosc dobroci- tyle ze nieźli.
Wrażenie robia wytwarzane jednostki napędowe jakby z kosmosu wtedy taboru, ale to nie krasnoludki zostawiły, poprostu bez pojęcia wdrożeni mieszkańcy. Myslących z głową nie jedynie w chmurach poniekąd o wydawaniu na bibeloty.
Chociaz dzieki istniejacej żegludze 'Szichau'mógł docierać na świat. Za to rozwijać ekspansje przez możliwości kolejowe. Jak nikt nie ma wszystkiego to trzeba mieć jakieś zaplecze ekonomiczne - to rokowało lokalnie, biurokracja zajmowała się swoim, prywaciarze swoim. Minął okres podzamcza i folwarków.
A projekty i pomyslunki jak o trasie nadzalewowej to polowa jeśli mowa o sukcesie.
No i w czasach zbrodniczych, ziemie Polskie ograbione przez Prusy i późniejsi Niemieccy mieli mnóstwo majątku na którym pani Ferdka mogla budować z rozmachem bez takich kosztów jak pozniej. Ze, samorządy okoliczne zaangazowane w nowe jak na tamte czasy technologie. To przede wszystkim, wtedy ludność regionu to mogła byc rewolta i urzędy przejmowane przez jakies kluby partyjne jeśli nie zapewni sie legalnego zarobku. Myślano wiec we wspólnym interesie. Na tym chciano przepchnac rownowage PRL, tyle ze władze nawet RP bez L tylko w nazwie byly zbyt szemrane i umoczone by postęp robily lepsze inowacyjne biznesy. Zajęte korupcja kapitału niczyjego, dróg, gdzieś miało reszke i wszystko. Patriotyzm to tylko ptak orzeł, miała być unijnosc która zapewni koryto rządowi i innym politycznym wyzyskiwaczom.
Teraz mamy raczej Polskie panstwo wyzwolone i można wiele zmienic jak inwestycja w port centralny z przestrzenią nad ziemną, o przekopie nie wspominajac
.. .
Kto Panu dał mieszkanie? I po ilu latach? I za co? Jeśli tak było dobrze to dlaczego ludzie wychodzili tysiącami na ulicę w latach 56,70,80.Dlaczego musiano ich pałować i wyjechać czołgami na miasto? Dlaczego większość postulatów Solidarności były ekonomiczne? Wiem, że były osoby partyjne, którym dość dobrze się żyło, do dziś chwalą komunę. Po co miałem pracować więcej niż 8 godz. dziennie pieniądze bez wartości to ja miałem, a kiedy stanąć w kolejce?:)Baltony i Pewexy tylko potwierdzają niewydolność komuny. Ludzie nie rozumieją, pracowali praktycznie za nic. W zamian partia łaskawie, co któremuś dała gdzie mieszkać. Mieszkanie nie było twoje, drogi Panie. Rozumiem pewne sentymenty, kiedyś cukier był słodszy i ta czerwona oranżada:)
@AdolfHeiter - ale nie ubliżaj towarzyszowi od Panów bo ci sprawę założy w postępowym i demokratycznym niezależnym sądzie, Panowie to byli wyzyskiwacze i złodzieje a towarzysze walczą o wolność i demokrację :D :D :D