A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
O zakładach przemysłowych i nie tylko w latach bodaj że trzydziestych wydano książkę, jakieś 300 stron. O produkowanych maszynach, lokomotywach, samochodach, produkcji cygar, artykułów żywnościowych o ludziach przemysłu i nauki elbląskiej. Wydany starannie w barwie jasnobrązowej album był wyjątkowo ciekawy. Powojenne chude lata oraz lata sukcesu elbląskiego przemysłu poza skromną publikacja pasjonata nie doczekał się żadnego opracowania czy wydawnictwa. Szkoda. A dzisiejsze czasy, ,biorców, ,pińcet to nie to czym można się chwalić. Upodlono ludzi i stłamszono metodą polityki, ,głodnego psa, ,. A hasło prawo i sprawiedliwość to tylko frazes. .. .. jak na ironie. Spróbujcie dostać się do specjalisty lub przychodni lub zapisać się na szczepienie p/kowit. .. .. nawet na cmentarz czekaj karnie w kolejce.
Grobowiec Schichau byl w parku Traugutta na sądowej jest grobowiec Komnicka.
@mateusz07 - Cośik ci się pomyrdało. Nie ta epoka. A nawiasem mówiąc to np elektrownia w Elblągu rok budowy 1932 jedyna taka na świecie, gdzie turbiny są 1 piętrze. Konstrukcja wyjątkowa. Tak więc nie wszystko stracone. Chyba, że Energa-Kogeneracji to potrafi?
Same pisowe dowodzą firmą i są, ,zdolni, ,. .. ..
@mateusz07 - Co ty mówisz człowiecze, umarł zanił nazizm się narodził
@Liberał - i korupcję!
@mateusz07 - Przeczytaj ze zrozumieniem W 1926 fabryka została znacjonalizowana. A faszyzm to rok 1933.
A Ferdynand zmarł pod koniec XIX wieku.