Na elbląskim kempingu szukają ciszy i spokoju

30
15.07.2020
Na elbląskim kempingu szukają ciszy i spokoju
(fot. Michał Skroboszewski)
Epidemia koronawirusa na pewien czas sparaliżowała turystykę. Pola kempingowe i namiotowe wznowiły już swoją działalność, jednak liczba turystów zmalała o połowę. Co słychać na jedynym w Elblągu kempingu przy ul. Panieńskiej? Zobacz zdjęcia.

Camping nr 61, położony nad rzeką Elbląg, odwiedzają turyści z całej Polski oraz obcokrajowcy, głównie Niemcy. Obiekt posiada rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo, co z pewnością przyciąga niejednego miłośnika jednośladów.

- Przyjechaliśmy tutaj, aby wybrać się na wycieczkę rowerową szlakiem Green Velo. Przy okazji zwiedziliśmy starówkę, która naszym zdaniem jest naprawdę piękna i warta odwiedzenia – mówi małżeństwo z województwa małopolskiego, które spotkaliśmy na campingu.

Z pola kempingowego korzystają również osoby, którzy są w mieście przejazdem, albo traktują Elbląg jako bazę wypadową nad morze czy do Trójmiasta, gdzie koszty pobytu są stanowczo wyższe.

- Jestem tutaj wraz z rodziną na kilka dni. Jedyne, co zwiedziliśmy w Elblągu to starówka, a tak to jeździmy regularnie nad morze. Byliśmy również w Trójmieście, a dzisiaj mamy zamiar pojechać do Malborka na zamek – przyznaje turysta ze Stargardu.

Najwięcej gości na Campingu nr 61 to miłośnicy caravaningu. Chcą spędzić miło czas w ciszy i spokoju, a przede wszystkim na świeżym powietrzu. - Mamy już swoje lata z mężem i jedyne czego oczekujemy to możliwość odpoczynku w wyciszonym i pięknym miejscu – mówi turystyka z Niemiec.

 

Paweł Bogdański

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ludzie jeszcze nie wiedza jaki nas czeka kryzys. .. hotele, bary, kluby, cala branza rozrywkowa, kina, teatry, tam wszedzie pracuja ludzie. .. Juz mieszkania na wynajem swieca pustkami, rozmawialem ze znajomym z branzy nieruchomosci, prosza sie ludzie o znalezienia kupca na mieszkanie. Ale jak kazdemu obnizono zarobki, premie spadly do zera, to kto ma to kupować. .. ??
(2020.07.15)
Skąd turyści mają wiedzieć o "piękności"elbląskiej starówki lub o elbląskich atrakcjach turystycznych?? Skoro na południu Polski co niektórzy nawet nie wiedzą gdzie Elbląg jest położony. Ale też sporo samych Elblążan myśli, że Elbląg leży nad Kanałem elbląskim - a nie nad rzeką Elbląg, a wracając do tematu turystów promocja naszego miasta kuleje jak wiele rzeczy w tym mieście.
Tomasz85 (2020.07.15)

info

23  
  6
Jak można szukać ciszy i spokoju w takim miejscu ? Cisza i spokój jest w lesie, na odludziu, a nie w miejscu takim jak to.
(2020.07.15)

info

21  
  19
To szukają czegoś idealnie pasującego do Elbląga właśnie. Co roku prawie nic w mieście się nie dzieje, kto może ucieka na dwa miesiące i jest pusto i cicho. W tym roku trafili idealnie, bo aż dwie imprezy miejskie także się nie odbędą.
(2020.07.15)

info

28  
  2
Nur fur Deutsche.
(2020.07.15)

info

4  
  8
"Mamy już swoje lata z mężem i jedyne czego oczekujemy to możliwość odpoczynku w wyciszonym i pięknym miejscu – mówi turystkaa z Niemiec. " Ale jajcarze. Kemling polozony przy jednej z bardziej ruchliwych ulic a oni chca spokoju i ciszy
Cham Burger (2020.07.15)
spokój to ja mam na cmentarzu
(2020.07.15)

info

6  
  8
Niemcy, Polaka nie stać na nic jeszcze na emeryturze. .. Ledowe wystarcza na poduszkę żeby dobrze było na parapecie leżeć i stękać jak mi źle jak mi nie dobrze w Polsce jest hahahaha
QbeeQ (2020.07.15)

info

9  
  4
Ponoc widziana na tym obiekcie w campingu. Była niejaka pani Gretkowska. Która ucieka z Polski do Rosji przez Elbląg via Kaliningrad
(2020.07.15)

info

6  
  4
Miasto emerytów dla emerytów idealnie Jaka promocja miasta takie efekty Wszystko przestarzałe
(2020.07.15)

info

12  
  1