A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Nie rozumiem dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem pożarowym ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie parę złotych składki członkowskiej w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie się dymić to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania.
Rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Wiem to bo załatwiłam u nich taki zestaw do wzywania pogotowia swojej 75-letniej sąsiadce. Dostała go od nich bezpłatnie bo z mizernej renty nie była w stanie kupić sprzętu.
Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku lub telefonie mogą wezwać Pogotowie Ratunkowe. Myślę, że wielu ludzi nie wie, że taka sieć działa i dlatego co jakiś czas dochodzi do takich strasznych nieszczęść. Pytałam ich dlaczego się nie reklamują. Odpowiedzieli, że są organizacją całkowicie non profit i nie mają pieniędzy na opłacanie reklam, a te co mają przeznaczają na zakup sprzętu dla emerytów i rencistów, żeby jak największej liczbie ludzi pomóc.
Media chętnie pokazują, piszą i mówią o ludzkich tragediach, ale ani słowem nie wspominają o tym, że dzięki działaniom społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR ci ludzie mogliby żyć dalej.
@Widzę cie - Możliwości, żeby wyprowadzić się z tej dzielnicy to musisz sobie stworzyć sam, a nie czekać na mannę z nieba i kolejny socjal. Poza tym, skoro tak Ci dzieci żal to ściśnij pośladki, i zrób wszystko żeby się wyprowadzić i nie ujadaj na Portelu. Na jaką możliwość czekasz? Że miasto da Ci lokal w innej dzielnicy, umeblowany, z niskim czynszem i jeszcze busa podstawi do przeprowadzki?
@Pracujący - ale jak sie pojedzie do cywilizowanych państw na zachodzie to fajnie jak państwo wspomaga, ale u nas jakby miasto miało coś pomóc to juz darcie, Polak Polakowi polakiem
Ale przecież u nas państwo pomaga np. 500+. Ja musiałem wziąć kredyt na mieszkanie jeżeli oni chcą poprawić warunki mieszkaniowe niech też wezmą kredyt i kupią lepsze proste.
@Ploterek - Zgadzam się z Tobą w 100%. Chcą poprawić swoje warunki mieszkaniowe? Zapraszam do banku po kredyt na 30 lat i kupić mieszkanie jakie im się tylko podoba.
Tak tak tak. Bo akurat Ci ludzie z tych baraków wezmą pętle ma szyję w postaci kredytu na mieszkanie na 30 lat, kiedy nawet przeciętny Kowalski mało który może sobie na to pozwolić. A teksty w stylu: "Niech wezmą kredyt lenie i wezmą się do roboty" to piszą pewnie cwaniaczki co szczęśliwie dostali chatę po dziadkach i teraz łatwo im tak wypisywać. Hipokryci.
Mogą pójść do pracy jak każdy inny człowiek. U wynająć. A nie Państwo da zasiłki.
A oni nie chcą ładnego domu, nie wszyscy ale większość chce pić, niektórzy są nie zaradni życiowo. Reasumując każdy wybiera jak chce żyć. Nic na to nie poradzisz.
cała prawda ludzie dla niego się nie liczą jak nie są medialni zeby sobie zdiecie zrobić i pochwalić jakiś biznesmen szary człowiek jest nikim wstyd
Mają , to się bawią . hmmm ..... A ja głupi kredyt splacam . Po co pracować ?? A idź pan w PISdu