O przyjaźni, w której pióra lecą

11
08.12.2019
O przyjaźni, w której pióra lecą
W spektaklu zobaczymy Martę Masłowska i Marcina Tomasika (fot. Anna Dembińska)
Adonis ma gościa, ale wcale go nie zapraszał. Po prostu, do jego małego, kolorowego królestwa zostaje "wrzucony" intruz. Brzydki, dziki, inny. Co wyniknie z tego spotkania? Czy uda się pogodzić różnice nie do pogodzenia? Elbląski teatr zaprasza najmłodszych widzów na sztukę Freda Apke. Zobacz fotoreportaż.

Sztuka powstała w wagonie Wars pociągu na trasie Poznań - Warszawa. Co się stanie jeśli w jednej klatce zamkniemy papugę i wronę? - zastanawiał się Fred Apke. Niby nie powinno się tego robić, ale może warto spróbować? I w ten sposób do klatki kolorowego ptaka, jakim jest Adonis wrzucił Węgla, czyli czarną wronę.

Adonis kocha siebie, kocha siebie w oczach innych, jest próżny, samolubny etc. Całe życie spędził w klatce. Innego świata nie zna, tu jest mu dobrze. Z kolei Węgiel "wolność kocha i rozumie, wolności oddać nie umie". Nie umie się więc pogodzić z izolacją i to na dodatek w towarzystwie takiego cudaka (?). Czy w takiej sytuacji możliwe są narodziny przyjaźni? Czy da się pogodzić różnice nie do pogodzenia?

Jaki przekaz niesie sztuka "Adonis ma gościa"? Prosty: trzeba szanować swoją tożsamość, ale i szanować innych - bo inny nie oznacza gorszy. Trzeba bronić własnej wolności, nie naruszając wolności drugiej osoby. Spektakl mówi o przyjaźni i tolerancji. Jest prosty, kolorowy, rozśpiewany, pięciolatkom na pewno się spodoba.

 

Realizatorzy:

reżyseria: Fred Apke

scenografia i kostiumy: Bożena Pędziwiatr

choreografia: Jakub Lewandowski

muzyka: Krzysztof Jaszczak

przekład i teksty piosenek: Marta Klubowicz

obsada: Marta Masłowska, Marcin Tomasik

A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Jednym słowem polecamy sztukę wszystkim parlamentarzystom.
(2019.12.08)

info

3  
  0
patrzac na fotke to na mysl przychodzi mi drag queen
(2019.12.08)

info

4  
  0
ten w czarnym to wygląda jakby uciekł z mszy satanistycznej, ...nie idę z dziećmi na to, nie podoba mi się
matka ostrożna (2019.12.08)
W tym zimnym elblaskiem trupie teatralnym, albo zapchaj dziura dla dzieci, albo jakieś odgrzewane sztuki z lat 50tych ubiegłego wieku w stylu czarownice z Salem haha I po co oni to w ogóle remontuja? Biedronke tam otworzyć.
Gosc123 (2019.12.08)
@Gosc123 - a nie lepiej lidla, biedra jest na nowowiejskiej jakies 100 metrow na polnoc najblizszy lidl na moscie unijnym 2 km, patrzac na to jak czesto lduie chodza do teatru a do lidla to dobra inwestycja
(2019.12.08)
Oczywiście komenterze piszą Ci którzy byli i widzieli więc mają do tego pełne prawo. Macie rację lidl i biedra dla was to aż zbyt wysoka kultura.
Grzyb (2019.12.08)
Matka ostrożna ! Wygląd nie świadczy o osobie... przyjdź i zobacz jakie piękne i mądre prawdy mówi " ten w czarnym " Możesz spokojnie zabrać dzieci na ten spektakl ;) Ja byłam ze swoim dzieckiem i było zachwycone. Nic mu się nie stało i wyszło bogatsze o nowe ipiękne doświadczenie.
Mama 1 (2019.12.08)
@Mama 1 - Miło mi. Uwielbiam tę sztukę. Marta. Tłumaczka tekstu.
Marta Klubowicz (2019.12.08)
@Grzyb - byles w lidlu kiedys / wchodzisz a tam czysto, w tle relaxujaca muzyka, porządek, ergonomia, estetyka, stosunkowo male kolejki, nie powiesz ze nie ma tam kultury dbania o klienta
(2019.12.08)
Elblag to dziki wschod ich 3/4mieszkancow tez masakra zasciankowo .po wojnie akcja wisla narobila przesiedlencow nie moga odnalezc sie w miescie .konsomolce paszli.
Manmam (2019.12.09)

info

1  
  0