Remis z Garbarnią

34
09.11.2019
Remis z Garbarnią
Olimpia zremisowała z Garbarnią
Kiedy w 78. minucie meczu pomiędzy Olimpią Elbląg a Garbarnią Kraków Michał Miller wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, mogło się wydawać, że żółto-biało-niebiescy dowiozą zwycięstwo do końca spotkania. Niestety radość Olimpijczyków trwała krótko. Kilka minut później goście wyrównali z rzutu karnego. Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:1. Zobacz zdjęcia z meczu.

Można mieć poczucie niedosytu po dzisiejszym meczu Olimpii Elbląg z Garbarnią Kraków. W pierwszej połowie żółto-biało-niebiescy rzucili się do zdecydowanych ataków na bramkę gości i mieli kilka sytuacji, aby otworzyć wynik meczu. Co prawda w pierwszych 10 minutach gra toczyła się od pola karnego do pola karnego, ale później to podopieczni Adama Noconia zaczęli tworzyć sytuacje strzeleckie.

W 16. minucie Dawid Jabłoński otrzymał podanie „po przekątnej” od Klaudiusza Krasy w prawy róg boiska, pewnie dośrodkował. Przed bramką był Przemysław Brychlik, jednak w pojedynku napastnika Olimpii i bramkarza Garbarni górą był ten drugi.

Warto też wyróżnić zagrożenie pod bramką goście jakie czynił powracający do wyjściowej jedenastki Michał Miller. Pomocnik gospodarzy w 22. minucie ładnym strzałem wykończył akcję gospodarzy. Niestety dla Olimpii strzegący bramki Dorian Frątczak był na posterunku. Warto też odnotować dośrodkowanie Michała Millera z 31. minuty, niestety nikt go nie zamknął. Bramkarza gości sprawdzał też Damian Szuprytowski z rzutów wolnych.

Z drugiej strony boiska Sebastian Madejski nie miał wiele pracy. Duża w tym zasługa defensywy Olimpii, która nie dopuściła do większego zagrożenia pod własną bramką. Bramkarz Olimpii w zasadzie musiał interweniować w pierwszej części spotkania tylko raz, kiedy w 45. minucie obronił strzał zawodnika Garbarni

W drugiej połowie do głosu doszli goście i mecz stał się bardziej wyrównany. W 60. minucie Przemysław Brychlik powinien strzelić bramkę, ale piłka zaplątała mu się między nogami i nie zdołał nawet oddać strzału. 8 minut później blisko szczęścia był Michał Miller, który minimalnie chybił po podaniu Damiana Szuprytowskiego. Najbardziej skuteczny strzelec Olimpii tym razem nie powiększył swojego dorobku bramkowego, chociaż kilka sytuacji miał.

Kiedy w 78 minucie Michał Miller pokonał Doriana Frątczaka i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, mogło się wydawać, że żółto-biało-niebiescy zgarną z boiska całą pulę. Ich radość nie trwała jednak długo. Kilka minut później sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Olimpii. Kara była okrutna: rzut karny i żółta kartka dla Tomasza Lewandowskiego. Rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Kowalski i w konsekwencji Olimpia straciła dwa punkty. Żółta kartka dla kapitana Olimpii oznacza, że obrońca nie wystąpi w najbliższym meczu swojej drużyny z rezerwami Lecha.

W końcówce meczu Olimpijczycy próbowali odzyskać zwycięstwo. Doskonałe sytuacje mieli m.in. Michał Kuczałek i Michał Balewski. Niestety wynik nie uległ zmianie.

Teraz przez Olimpijczykami dwa mecze wyjazdowe (z rezerwami Lecha Poznań i Górnikiem Polkowice), a ligowe granie w tym roku zakończą spotkaniem z Elaną Toruń.

 

Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 – Miller (78. min.), 1:1 – Kowalski (83. min., karny)

 

Olimpia: Madejski – Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Jabłoński (67' Morys), Kuczałek, Krasa (75' Żołądź), Szuprytowski, Miller, Brychlik (86' Prytuliak)

 

Zobacz tabelę II ligi

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jak zwykle kto tu mówi o 1 lidze hehehe
Mieszkaniec el (2019.11.09)

info

16  
  17
Spadajcie, zero aktywności i chęci być lepszymi i wreszcie chęć wyjścia z ligi.
(2019.11.09)

info

15  
  15
czyli jak zwykle jako ostatni traca bramke zeby nei zaczal grozic awans?
(2019.11.09)
Co za amatorszczyzna. Za tydzien kolejna strata punktow w Poznaniu zeby naiwniacy zrozumieli, ze zadnego awansu nie bedzie.
(2019.11.09)

info

16  
  16
Gratuluję nie przegranej, acz kolwiek moim zdaniem to przegrany remis.
Pijak z prostej (2019.11.09)

info

20  
  4
Trener musi zabrac pilakrzy do psychologa, tylko zdobeda bramke zaraz oddaja, problemy z koncentracja. Ilez to juz sraconych punktow z w ostatnich minutach. Beznadzieja Bez sensu chodzic, zadnych emocji
LIPA (2019.11.09)
STS Olimpia 2004,tyle w temacie. !!!
FORTUNA (2019.11.09)
Ty kondonie z batorowa , to ze twoja grupka z Hiszpani bawila sie w sts , to nie znaczy ze jedyny Elbląski klub tez , jeb.. cie
Kibic OE (2019.11.09)
taaaaa………… Stadion przy ulicy Topolowej to wszystko, na co zasługuje ta zbieranina amatorów, pozbawionych ambicji. Poza Madejskim - reszta to sportowe miernoty z V ligowym poziomem piłkarskim. Rozdać to całe towarzystwo do warmińsko-mazurskich klubów wioskowych w ramach wypożyczeni. Może tam się doszkolą i nabiorą ambicji do gry w piłkę nożną. Rundę wiosenna zagrać juniorami.
dyzio (2019.11.09)

info

7  
  28
taaaaa………… Stadion przy ulicy Topolowej to wszystko, na co zasługuje ta zbieranina amatorów, pozbawionych ambicji. Poza Madejskim - reszta to sportowe miernoty z V ligowym poziomem piłkarskim. Rozdać to całe towarzystwo do warmińsko-mazurskich klubów wioskowych w ramach wypożyczeni. Może tam się doszkolą i nabiorą ambicji do gry w piłkę nożną. Rundę wiosenna zagrać juniorami.
dyzio (2019.11.09)

info

4  
  20