Jadłodzielnia trafi do "szesnastki"

16
16.10.2019
Jadłodzielnia trafi do szesnastki
Przez Elbląg przeszedł Marsz Żywności (fot. Anna Dembińska)
Chłodnia spożywcza dla szkolnej jadłodzielni była główną nagrodą za najaktywniejszy udział w tegorocznym Marszu Żywności. w Elblągu. Trafi ona do Szkoły Podstawowej nr 16, gdzie uczniowie będą mogli zostawiać drugie śniadania dla innych uczniów. Zobacz zdjęcia z Marszu Żywności.

16 października na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Żywności. Święto w 1979 roku ustanowiła Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. W Elblągu jak co roku ulicami miasta przeszedł Marsz Żywności. Pochód przedszkolaków i uczniów w ekologicznych przebraniach i z proekologicznymi hasłami przemaszerował od placu Konstytucji do Galerii EL.

Finałem Marszu był ekologiczny quiz. Reprezentanci poszczególnych szkół i przedszkoli zmierzyli się np. z takimi pytaniami: Ile litrów wody trzeba wypić codziennie? (Odpowiedź: 2). Potem było tradycyjne wręczanie nagród.

Ta najważniejsza – za najbardziej aktywny udział w Marszu Żywności – trafiła do Szkoły Podstawowej nr 16. To witryna chłodnicza, która w szkole będzie pełniła funkcję Jadłodzielni, gdzie uczniowie będą mogli zostawiać drugie śniadanie dla kolegów i koleżanek.

- Zakupiliśmy nową witrynę chłodniczą, jutro ją przywieziemy do szkoły. Jadłodzielnia przy ul. Związku Jaszczurczego działa nadal – mówiła Teresa Bocheńska, prezes Banku Żywności w Elblągu.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Fajny gest ale wątpie że to wypali. Dzieci będą się wstydziły brać od kogoś kanapki
Tool (2019.10.16)
@Tool - Czemu mają się wstydzić? Czy dzieci są jakkolwiek winne swojej sytuacji czy to wina tylko i wyłącznie dorosłych?
(2019.10.16)
Patrząc na te maluchy uśmiech na twarzy się pojawia :) i nawet wstrzymany ruch nie przeszkadza.
Kierowca.Kurier (2019.10.16)

info

5  
  0
Moim zdaniem ta jadłodzielnia powinna stanąć przed szkołą by dzieci które nie chcą zjeść śniadania mogły się podzielić z potrzebującymi a nie wrzucać do smietnika
Andzia... (2019.10.16)

info

11  
  1
Tyle szumu jest z tą,, Jadłodzialnią,, Codziennie jestem w hotelowcu. Lodówka stoi a w niej?,tylko szron. Wiec dla mnie to jest porażka,tyle szumu a tak naprawdę nic w niej nie jest.
Janina 52 (2019.10.16)
Jak zwykle ,ktoś kasę sobie zagospodarował,i teraz robią wszystko że to funkcjonuje. Ahaa to niech Bank Żywności uzupełni lodówkę żywnością, którą bierze z Biedronki,oo i ta będzie dobrze.
Oberwator (2019.10.16)
No właśnie. Co robi Bank Żywności ,z roduktami ,które codziennie zabierają z Biedronki?
No właśnie (2019.10.16)
A ja bywam tam i zawsze cos widzę w niej????
Elblazanin12 (2019.10.16)
Przepraszam,ty bywasz.? A ja jestem tam cały czas.
Ktoś 2 (2019.10.16)
I lodówka pusta
Ktoś 2 (2019.10.16)