Liceum Sztuk Plastycznych się rozrasta

25
24.09.2019
Liceum Sztuk Plastycznych się rozrasta
(fot. Anna Dembińska)
4,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Inwestycja zbliża się do końca, ma być oficjalnie otwarta 15 listopada. - Dzięki rozbudowie uczniowie zyskają komfortowe warunki do pracy artystycznej na miarę XXI wieku – mówi Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych. Zobacz zdjęcia z rozbudowy.

Rozbudowa Liceum Sztuk Plastycznych trwa od września ubiegłego roku. Nowa część, z pracowniami, wielofunkcyjną salą i zapleczem socjalnym jest prawie gotowa. Pozostały do wykonania odbiory i wykończenie oraz wyposażenie wnętrz.

- W wielofunkcyjnej sali będą mogły się odbywać wystawy i inne wydarzenia, będzie również służyć jako miejsce zajęć sportowych aerobowych, bo nasza szkoła nie ma sali sportowej – mówi Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych. - Zyskujemy także dwie duże pracownie po 70 metrów kwadratowych, które będą służyły do nauki rysunku i malarstwa. Dzięki temu nasi uczniowie będą mieli komfortowe warunki do pracy artystycznej na miarę XXI wieku.

W liceum uczy się obecnie 121 uczniów, w tym podwójny rocznik pierwszoklasistów.

Inwestycja, którą realizuje powiat elbląski, kosztowała 4,5 mln złotych, z czego 800 tys. to dofinansowanie z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oficjalne otwarcie nowej części Liceum Sztuk Plastycznych zaplanowano na 15 listopada.

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I koniecznie trzeba dodać że to szkoła dla BOGATYCH ! ! ! Jawnie faworyzuje się uczniów z bogatych domów z koneksjami.
(2019.09.24)
Takich mamy artystów w liceum plastycznym, że żaden nie wziął udziału w konkursie na mural na wiadukcie. Mocna inwestycja w przyszłość.
Zastrzeżony podpis (2019.09.24)
Jezdzimy często do Gdańska i Gdyni tam murale,pełno wszędzie i piekne a Elbląg szary ,brudne te ściany niby pomalowane. Czy to się zmieni w Elblągu niby miasto 130tys.
(2019.09.24)
@Zastrzeżony podpis gryzdolenie po ścianach to nie jest sztuka !!!!!
NAUKOWIEC 88 (2019.09.24)

info

13  
  7
Zamiast się przenieść do centrum miasta, to się rozbudowują na takim zadupiu.
jdddh (2019.09.24)
Jak wszędzie
jank (2019.09.24)
Może dla bogatych i z Darem tego czegoś .
jank (2019.09.24)
@jank - gdybym byl bogaty jabada dibidibi dibi dum lalala, i mlodszy o jakies 15 to bym sie tam zapisal
(2019.09.24)
No i super, tak trzymać
(2019.09.24)

info

13  
  2
Tam naprawdę są młodzi ludzie którzy mają Talent
jank (2019.09.24)