A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A ja poważnie i serdecznie pozdrawiam, gratuluję chyba awansu ( dostrzegłem na zdjęciu gwiazdkę na pasku ?), zdrowia życzę panu aspirantowi Maciejowi Krztoń. Jak dla mnie, super policjant "drogówki".
@Zen - na wsi panują inne normy prawne tak jak w mieście? - Człowieku, co Ty pleciesz? Skończ ten bełkot !!!
@nieelblążanin - No jeszcze nie w pełni aspirant.
@nieelblążanin - Jak jest rzeczywiście dobrym policjantem, to jak najbardziej się należy. Ja wiem tylko, że jest medialny i ma parcie na szkło, odnośnie jego pracy nie mogę się wypowiedzieć, ale tak jw. powiedziałem, dobry policjant powinien być nagradzany, żeby miał bodziec do jeszcze lepszej pracy.
Tak panują inne normy prawne, tak samo masz w sejmie, poseł ma immunitet, albo sędzia a zwykły obywatel nie ma tak samo na wsi są inne normy hałasu, na lotnisku też, jakoś nikt nie każe pilotów czy właścicieli lotniska za zakłócenie ciszy nocnej.
Jeżeli ktoś specjalnie hałasuje w nocy to co innego, jednak żniwa są co roku i praca nocą dzisiaj to konieczność, np jak ktoś sieje groszek konserwowy, to musi on być koszony nocą bo by się zaparzył i nadawałby się tylko do wyrzucenia, to samo niektóre zabiegi środkami ochrony roślin mogą być wykonywane tylko po godzinie 20 ze względu na ochronę pszczół, co przy dużym areale powoduje konieczność pracy w nocy, zatem nie wiem co Pan miał na myśli mówiąc o złośliwości. W innych krajach UE też prace polowe w nocy są normą i tam nikt nie karze za to np w Niemczech.
@Zen - Nie znam żadnego normalnego rolnika mimo, że jest ich pełno w moim miejscu zamieszkania.
Skoro nie znasz to idź i ich poznaj wszystkich rolników na wiosce i wtedy będziesz znał. Bo rolnicy to normalni i wykształceni ludzie.
,,Sąd Najwyższy w obronie rolników
Okazuje się, że zgodnie z prawem rolnicy wykonujący prace polowe w czasie ciszy nocnej w ogóle nie powinni być karani.
Zgodnie z art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń na karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywnę narażony jest ten kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym. Niemniej jednak, zgodnie z utrwaloną w doktrynie wykładnią, przepis tego artykułu uzależnia odpowiedzialność za to wykroczenie od stwierdzenia, iż czyn sprawcy stanowi wybryk.
Tymczasem z wyroku Sądu Najwyższego wynika, że wybryk to zachowanie się, jakiego wśród konkretnych okoliczności czasu, miejsca i otoczenia, ze względu na przyjęte zwyczajowo normy ludzkiego współżycia, nie należało się spodziewać. Zachowanie, które wywołuje powszechne negatywne oceny społeczne i odczucia obrazy, gniewu, oburzenia. Wybryk charakteryzuje więc ostra sprzeczność z powszechnie akceptowanymi normami zachowania się.
Ponieważ np. żniwa na wsi (nawet po godzinie 22.00) trudno zakwalifikować jako zachowanie odbiegające od standardowych norm współżycia to takie działanie nie powinno być również karane mandatami. ? Trzeba mieć na względzie, że na wsi panują odmienne od miejskich osiedli mieszkaniowych, powszechnie obowiązujące normy zwyczajowe, gdzie podczas wzmożonych prac, np. w okresie żniw, dopuszczalne i akceptowalne są specyficzne warunki pracy, chociażby ze względu na nieprzewidywalność warunków atmosferycznych, od których uzależnione jest zbiór płodów rolnych. Tym samym nie powinno być odbierane jako odbiegające od norm zwyczajowych, wykonywanie pracy do późnych godzin nocnych, chociażby podczas żniw. Wynika to z tego, że podczas upałów zagrażających życiu i zdrowiu jedynie praca w godzinach popołudniowych i nocnych jest możliwa". Źrodło topagrar.
@Zen - To jest istotne " sprawcy stanowi wybryk " - Każde zakłócanie spoczynku nocnego jest wybrykiem i chamstwem ze strony rolników.