Zamieszania z Widzewem ciąg dalszy

50
22.11.2018
Zamieszania z Widzewem ciąg dalszy
Kiedy Olimpia zagra z Widzewem? (fot. Rafał Gruchalski, archiwum portEl.pl)
Widzew Łódź odwołał się od decyzji PZPN nakazującej rozegranie meczu pomiędzy Olimpią Elbląg a łódzką drużyną. Decyzję w tej sprawie ma podjąć Najwyższa Komisja Odwoławcza przy PZPN 28 listopada.
Ważą się losy meczu pomiędzy Olimpią Elbląg, a Widzewem Łódź, który pierwotnie miał zostać rozegrany 10 listopada w ramach 18. kolejki II ligi. W pierwotnym terminie mecz został odwołany z powodu obaw o bezpieczeństwo kibiców i zawodników.
   16 listopada Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN podjęła decyzję, aby nie karać Olimpii Elbląg walkowerem i rozegrać mecz w innym terminie. Nową datę spotkania miał ustalić Departament Rozgrywek Krajowych PZPN. Takie rozstrzygnięcie nie spodobało się łódzkiemu klubowi, który odwołał się od tej decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. 28 listopada przedstawiciele obu zainteresowanych klubów spotkają się w Warszawie i prawdopodobnie wtedy NKO wyda ostateczną decyzję w sprawie meczu.
   Na razie wiadomo, że meczu z liderem II ligi w Elblągu nie będzie w listopadzie. Jeżeli Najwyższa Komisja Odwoławcza podtrzyma decyzję Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Zawodowego, mecz będzie mógł się odbyć na wiosnę lub po zakończeniu rozgrywek jesienią. Ostatnia kolejka II ligi w tym roku ma być rozegrana 1 grudnia.
   Przypomnijmy: 9 listopada wojewoda warmińsko-mazurski zakazał organizacji imprezy masowej jaką miałoby być spotkanie w Elblągu. W takiej sytuacji prezes Olimpii Paweł Guminiak zdecydował się na odwołanie meczu. Policja szacowała, że na ten mecz wybierało się 800 kibiców gości oraz zaprzyjaźnieni z fanami żółto-biało-niebieskich sympatycy Legii Warszawa i Zagłębia Sosnowiec.
   O decyzji PZPN poinformujemy, gdy tylko będziemy znali rozstrzygnięcie piłkarskiej centrali.
   
   Zobacz tabelę II ligi
   
   
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

   
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tylko łódzki Widzew w naszych sercach jest
Zawada (2018.11.22)
Jest nas dwóch Widzew i Ruch. Jest jeszcze Wisełka i Elana.
Destrojers (2018.11.22)

info

13  
  65
Nie przesadzajcie, że nie wiadomo ilu kibiców z Legii, czy Zagłębia. .. tworzycie atmosferę niesamowitej niebezpieczznej otoczki. .. żenujące. Nie takie mecze się odbywały z udziałem nieprzychylnych kibiców, ot choćby takiego klubu na s z Warmii. Jakby mecz odbył się 10.11 to nic by się nie stało, bo mecz skupiony byłby na oprawach patriotycznych związanych ze 100-ciem odzyskania niepodległości. .. i co ważne bez obustronnych bluzgów, jak miało to miejsce w meczu Legia-Górnik. Byłaby klasa sama w sobie. Bardzo żałuję, że psia grypa spowodowała to zamieszanie a prezes poddał się presji wojewody i policji.
OleOLe (2018.11.22)
w naszym jelicie grubym chyba
(2018.11.22)

info

9  
  3
A Widzew niech się spali ze wstydu za te odwołanie nie chcąc wygrać i zgarnąć 3 pkt na boisku, jak przystało w duchu sportu. Pokazują tym swoją małostkowość, bo rozumiem, że ponieśli koszty związane z wyjazdem, noclegiem, ale mogli tego samego dnia jednak wrócić i zminimalizować koszta. "wielki" Widzew a zachowują się jak gminny LKS. ..
Olimpijczyk1945 (2018.11.22)
Widzew mamy w sercach
RTS&PF (2018.11.22)

info

10  
  50
w Elblągu tylko Legia
(2018.11.22)
A podobno wstydzewem żądzą kibice to chyba pilka dla kibiców a nie przy zielonym stoliku Druga sprawa ze wojewoda do spolki z milicjantami powinni zwrocic wstydzewowi poniesione koszty bo przecierz wiedzieli wczesniej ze psia grypa panuje
Z i e l a r z (2018.11.22)
Walczyć trenować olimpia musi panowac
Z i e l a s z (2018.11.22)

info

22  
  12
Widzew się nas boi!!!!! Jak będzie mecz pokażmy im na co nas stać!!!! Do boju Olimpia
KibolOE (2018.11.22)