I pojechali!

95
31.10.2018
I pojechali!
Nowy odcinek S7 w pobliżu miejscowości Jazowa. Na zdjęciu pierwsi kierowcy, którzy przejechali nową trasą (fot. Michał Skroboszewski)
Po godzinie 14 nowa trasa S7 z Elbląga do Gdańska została otwarta dla kierowców w obu kierunkach. 40-kilometrowy odcinek kosztował 3,7 miliarda złotych, jego budowa trwała trzy lata. Zobacz fotoreportaż i film z otwarcia.
Uroczyste otwarcie nowej S7 organizowano dzisiaj w Jazowej, tuż przed nowym mostem na Nogacie. Wykonawcy - przedstawiciele firm Metrostav i Budimex – podkreślali, jak trudna to była inwestycja.
   - Każdy metr kwadratowy tej drogi wymagał wzmocnień i właściwie wybudowania drugiej autostrady nad tą nawierzchnią, na której teraz stoimy. Zostały wykonane cztery miliony metrów sześciennych nasypów odciążeniowych, by można było się po tej drodze poruszać – mówił Artur Fobko, wiceprezes Budimexu.
   - To już 203 kilometry drogi ekspresowej do Warszawy. W przyszłym roku ruszy budowa następnego 70-kilometrowego odcinka z Mławy do Płońska, a reszta jest na deskach kreślarskich projektantów. Mniej więcej około 2022, 2023 roku pojedziemy drogą ekspresową do samej Warszawy – zapowiedział Marek Chodkiewicz, wiceminister infrastruktury
   
   
   
   Droga S7 jest przejezdna na całej trasie między Elblągiem a Gdańskiem, ale na niektórych odcinkach drogowcy wprowadzili ograniczenia prędkości do 100 km/h. Do grudnia będą jeszcze trwały prace na drogach bocznych, serwisowych i dojazdów do pól na odcinku Nowy Dwór Gdański – Elbląg, a do kwietnia 2019 roku – na odcinku Koszwały – Nowy Dwór Gdański.
   Co ciekawe, dzisiaj godzinach szczytu, mimo otwarcia drogi S7, okazało się, że nadal wąskim gardłem może być wyjazd i zjazd z Elbląga w Kazimierzowie. W tym miejscu, przy rondzie, nadal tworzyły się korki.
   
   
    
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Walczyć trenować olimpia musi panowac
Z i e l a s z (2018.10.31)
Pic na wodę wielka feta. Do jazowa droga z Elbląga nie jest skończona dzisiaj jechałem. Otwarty odcinek jest za solnica
Pozdrawiam (2018.10.31)
Nie rozumiem. Przecież dzisiaj został otwarty cały, 40-sto kilometrowy główny pas ruchu Elbląg - Gdańsk, czyli S7.Skąd na "eSce" rondo?!? O_o
kierowcaNieRajdowca (2018.10.31)
@Z i e l a s z - O. .. a szmacianka
(2018.10.31)
Oby zaraz nie zaczęli remontować, trochę było w ostatnich miesiącach robione na wariata.
(2018.10.31)

info

3  
  21
czrny dzien dla elblaskich januszy byznesu z willami fontannami ze swiatelkami i reklamami w TVN24 a placacymi grosze.
(2018.10.31)
Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM, którzy pracowali przy budowie tej drogi! Szczęśliwi Elblążanie :)
hugo (2018.10.31)

info

127  
  1
Dobrze, tam zarabiac a tu mieszkać. Możecie zwijać te swoje przedsiębiorstwa w których wymagacie ale placicie jalmuzne. Nie wspominając o braku szkoleń pracownikow. W Polsce A to nie do pomyslenia.
Polska A w 30 minut (2018.10.31)

info

40  
  3
Elbląscy Yanusze Byznesu paląc w tym roku znicze naprawdę będą ronili krokodyle łzy. A niejeden pomyśli o kwaterce dla siebie. ..
zatroskany (2018.10.31)

info

23  
  5
Jeszcze tylko reforma administracyjna, przylaczenie do zulaw, pomorza i moge umierac.
Mazmińsko Warmuckie (2018.10.31)

info

38  
  0