Wandal na dworcu i pijani za kółkiem

9
01.01.2019
Wandal na dworcu i pijani za kółkiem
Od poniedziałku od godziny 20 do wtorku rana elbląscy policjanci interweniowali 58 razy. Nie odnotowano wypadków drogowych ani zdarzeń, w których byłyby poszkodowane osoby na skutek nieostrożnego obchodzenia się z fajerwerkami.
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 2 osoby, które kierowały samochodami będąc pod wpływem alkoholu. Nowy Rok zaczęły więc od… poniesienia konsekwencji za to przestępstwo. Pierwszy z mężczyzn to 36-latek, który został zatrzymany 31 grudnia o godzinie 18 przy ul. Płk. Dąbka, gdy kierował fordem focusem. W trakcie kontroli okazało się, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary za wcześniej popełnione przestępstwo.
   Pierwszym zatrzymanym w nowym roku był 29-latek kierujący mini cooperem. Policjanci z ruchu drogowego skontrolowali go przy ul. Żyrardowskiej. Mężczyzna miał 2,24 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
   Nietypowo, bo od zatrzymania Nowy Rok rozpoczął pewien student, który uszkodził mikrofon przy kasie na dworcu PKP. 23-letni mężczyzna w trakcie rozmowy z policjantami nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania i nie wiedział dlaczego uszkodził to urządzenie. Ponadto był przekonany, że jest w… Gdańsku, a nie w Elblągu. Z tego błędu wyprowadzili go policjanci. Mężczyzna odpowie za dewastację.
   
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

od kiedy to uszkodzenie nazywane jest wandalizmem ? Idąc tym tokiem każda stłuczka, kolizja czy zarysowanie auta też jest aktem wandalizmu
(2019.01.01)
usiądź i przeczytaj całość, potem się mądrzyj
(2019.01.01)
To jest student? Takie cos , co ma maksymalne 0,5 szarej komórki nie powinno wogóle studiować. Należy przekazać informacje o zachowaniu na uczelnie a tam powinni mu wystawic imienny, zaszczytny "wilczy bilet". Jesli to student PWSZ w Elblągu to jestem pewny ze rektor własnoręcznie nakopalby my w tylek i wywalil na zbity pysk z uczelni.
Gosc (2019.01.02)
@Gosc - dokładnie i do ręcznego kopania rowów pod kable, w zimie oczywiscie.
(2019.01.02)
@Gosc - Nie rozumiem zdziwienia, teraz taka jest wiekszosc studentow, a ilu to co skonczylo 2-3 kierunki i siedzi bezrobotna z rodzicami
Guest02 (2019.01.02)
Leniuszki.Cyklista garb unisex
Zbyszek 1 (2019.01.02)
taki jest potencjal tego kraju ze raczej sie konczy studia darmowe a nie wyprowadza i w tym kierunku sie zmierza
(2019.01.02)

info

2  
  0
A ten 23latek to nie wytrzymal i znow chla a do olimpi nie dojechal
Kazik (2019.01.02)

info

1  
  2
A ciekawe czemu nie odcholowano pojazdów na parking policyjny bo chyba takie jest prawo apasazer jadocy z pijanym kierowca powinien zostać ukarany mandatem a policja pozwala mu wsiąść zamiast pijanego kierowcy .....układy?????
(2019.01.03)

info

1  
  1