Stalkingu nie było

11
06.07.2018
Stalkingu nie było
(fot. AD, arch. portEl)
Sąd Rejonowy w Elblągu orzekł, że Jan G. nie nękał o 20 lat młodszej kobiety, która wytoczyła mu proces. Twierdziła, że jest ofiarą stalkera i domagała się odszkodowania. Sąd jednak uznał, że mężczyzna jest niewinny. Wyrok nie jest prawomocny, strony mogą się od niego odwołać.
Zaczęło się od oskarżeń 41-letniej Małgorzaty, która twierdziła, że od czerwca 2016 roku do stycznia 2017 roku pan Jan ją nęka. Sprawę zgłosiła policji, bo mężczyzna miał ją nachodzić w domu i w pracy, jeździć za nią po mieście samochodem, grozić, wydzwaniać, słać kwiaty itd.
   Ostatecznie w styczniu 2017 Jan G. został zatrzymany, a następnie aresztowany. Później sąd zmienił środek zapobiegawczy na poręczenie majątkowe i zakaz zbliżania się do ofiary. Śledztwo w tej sprawie kontynuowała prokuratura, która pod koniec września ub. r. przesłała akt oskarżenia do sądu. Strony próbowały mediacji, ale porozumienia nie udało się osiągnąć. Jan G. upierał się, że jest niewinny, nie chciał zapłacić zadośćuczynienia więc spór musiał rozstrzygnąć sąd.
   I dziś (6 lipca) zapadł wyrok. Sąd orzekł, że Jan G. jest niewinny. Jakie argumenty za tym przemówiły, nie wiadomo, bo uzasadnienie wyroku, podobnie jak i cały proces, było niejawne.
   Wyrok nie jest prawomocny. Strony mogą się od niego odwołać.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Teraz to "ją ponęka" o zadość uczynienie za bezpodstawne pomówienia, sprawę i areszt. Jak to jest bez dowodów tylko pomówienie - aresztują?? Mnie jak idiota nękał mam dowody, policja nic nie robiła - jak się później okazało jest to rodzina policjanta.
Ciekawski (2018.07.06)
@Ciekawski - to podobnie jak w tym przypadku. .. tylko partnerem "p. Małgorzaty" był policjant. .. Szkoda tego pana, tyle nerwów i stresu, bo jakieś chore babsko chciało hajs.
obserwator (2018.07.06)
Przykre w dzisiejszych czasach jest to, że jak był artykuł o aresztowaniu, to komentarzy była cała masa, wszyscy na niego wjeżdżali, wyzywali od psycholi itd. , Gdzie jest teraz to całe buractwo?? Zobaczcie jacy z Was prości ludzie, o małych móżdżkach.
realistka (2018.07.06)
Nasz sad uwielbia uniewinniac... Chyba ze ktos dzialke okradnie, wtedy 5 lat. A jak kobieta jest ofiarą - nikt sie w elblaskim sadzie tym nie martwi. Bo sedziow to nie dotyczy... Molestowanie, stalking, to dka nich taki "podryw". Kazdy sadzi wg siebie? :(
Oburzona wyrokiem (2018.07.06)
Droga pani oburzona Pani Malgorzata- jak wykazalo dochodzenie, nie jest w tym przypadku ofiara! Jest osoba, ktora wraz z partnerem wyludzala pieniadze! Za co skazac tego pana? Prosze sie najpierw zainteresowac sprawa, bo mnie krew zalewa, jak ludzie pieprza zeby pieprzyc, prosta zasada- nie znasz szczegolow? Nie znasz sprawy? Siedz cicho! A jak koniecznie chcesz sie wypowiedziec, to zaczerpnij troche wiedzy, polecam- to naprawde nie boli ????
Sprawiedliwosc! (2018.07.06)
Bo jak był art. o aresztowaniu, wszyscy - zapewne większość, myślała, że zatrzymanie nastąpiło po niezbitych dowodach, a nie bezpodstawnie.
Jasiuu (2018.07.06)
Wszyscy? Ja pamiętam, że większość faceta broniła.
(2018.07.07)
U nas jak nie zamorduje to nie ma stalkingu, na Zachodzie juz dawno by mial zakaz zblizania. W tych tematach poziom sędziowania jest 50 lat za Zachodem.
(2018.07.07)

info

5  
  4
A ja mysle ze laska chciala sobie animuszu dodac i poczuc sie atrakcyjna choc 4 z przodu - no troche przegiela - w sądzie liczą się dowody
Gramolini (2018.07.08)

info

6  
  2
Jak to możliwe ?jak mogła być nękana jak przy d.. miała policjanta Złodzieje chcieli okraść rolnika! !! W sprawie żadnymi dowodami nie dysponuje tylko kasę wyciągnąć chciała. !!! Opowieści dziwnej treści bez dowodów obyś poszła siedzieć za to chamstwo ,próbę wyudzenia pieniędzy od rolnika, , pomówienia i wiele innych spraw .Sadu nie szukasz !!! W sadzie liczą się dowody !!!!!! Nie kłamstwa!!!
(2018.07.17)

info

3  
  1