Skradzione pieniądze „przehulał” w… 3 dni

25
05.11.2015
Skradzione pieniądze „przehulał” w… 3 dni
fot. WS (arch. portEl.pl)
22-letni Krystian W., który włamał się do jednej z elbląskich hurtowni i skradł z niej ponad 20 tysięcy złotych usłyszał już policyjne zarzuty. Mężczyzna spodziewał się zatrzymania  i… sam zgłosił się na komendę. Wcześniej wydał prawie wszystkie pieniądze pochodzące z włamania. Wśród wydatków znalazł się hotelowy rachunek za drogi apartament i… steki w czekoladzie. Teraz czeka go nieco inne menu.
Mężczyźnie za kradzież z włamaniem będzie groziła kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, ale o jej wymiarze zadecyduje sąd. 22-latek włamał się do hurtowni mieszczącej się na terenie Elbląga i ukradł z niej pieniądze przeznaczone na wypłaty dla pracowników. Krystian W. widząc po otwarciu kasetki ogrom pieniędzy postanowił zmienić swoje życie, ale tylko na krótko i nie w tym pozytywnym znaczeniu. Zaczął od wyrzucenia starych butów i noszonej na sobie garderoby. Stare ubrania i buty zastąpił nowymi, firmowymi, do tego doszedł też nowy telefon komórkowy. Oddał też część długów ze swoich dotychczasowych zobowiązań, a następnie postanowił prowadzić hulaszczy tryb życia - dopóki starczy mu skradzionych pieniędzy. 22-latek spodziewał się wkrótce zatrzymania przez policję, bo i nie pierwszy raz był gościem wymiaru sprawiedliwości. Zanim to się jednak stanie postanowił zabawić się w jednym z elbląskich hoteli. W tym celu wynajął tam apartament, zamówił drogie alkohole oraz wyszukane menu. Wśród dań na jakie wydał skradzione pieniądze znalazł się m.in. stek w czekoladzie. Z hotelu 22-latek przyszedł prosto na komendę policji, tłumacząc, że spodziewa się wkrótce zatrzymania. Przyznał się do włamania oraz do roztrwonienia ukradzionych pieniędzy. Policjanci zabezpieczyli od niego kwotę nieco ponad 1000 złotych – to tyle ile zostało mu z włamania do hurtowni. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Przynajmniej się zabawił. :)
jastrząb (2015.11.05)

info

13  
  11
tutaj resocjalizacja nie pomoże, tylko do utylizacji.
B@X (2015.11.05)

info

19  
  2
Szkoda chlopaka nie ze taka glupote strzelil i tak sobie zycie zmarnowal moze raczej choroba jak kradnie i nie moze przestac
onn (2015.11.05)
Hotel to paser bo przyjął kradzioną kase.
(2015.11.05)

info

12  
  9
na bogato widzę buhaha choroba to wysoki standard zycia za robote siech wezmie złodziej a nie to nie jego 1 złodziejstwo ale konfidenci tak maja buhahha
gruby235 (2015.11.05)

info

1  
  5
Odpocznie w zimę, pracą się nie skala, pieniędzy nie odda
(2015.11.05)

info

10  
  0
a niektórzy zarabiają tyle miesięcznie za pierdzenie w stołek i to całkiem legalnie, okradając uczciwie pracujących podatników. ..
(2015.11.05)
Co to za wytłumaczenie!??Do roboty niech się zabierze, a nie innych okrada, żałosne wyjaśnienie, a typek okradał już wcześniej, Krystian W- często gościł na info portelu
Viola1111 (2015.11.05)
Wcale nie czeka go takie złe menu. Utrzymanie złodzieja w więzieniu to miesięczny koszt 3000 zł. Kto z przeciętnych uczciwych pracujących ma taki wydatek na osobę? Niewielu zapewne. Do tego może uczyc sie za darmo, korzystac z internetu za darmo, cwiczyć za darmo. .. .. ludzie nie to co my robole za grosze nedzne
(2015.11.05)
Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki. ..
AnitaK (2015.11.05)

info

6  
  1