Proces Zbigniewa S. nie w Elblągu?

15
23.08.2017
Proces Zbigniewa S. nie w Elblągu?
Zbigniew S. przed Prokuraturą Rejonową w Elblągu (fot. MS, arch. portEl)
Elbląski sąd nie chce rozpatrywać sprawy przeciwko Zbigniewowi S., kontrowersyjnemu biznesmenowi i działaczowi społecznemu, któremu zarzuca się m.in. znieważenie prokuratora rejonowego w Elblągu. Zwrócił się więc do Sądu Najwyższego o wyznaczenie innego ośrodka "z uwagi na dobro wymiaru sprawiedliwości".
Zbigniew S. zasłynął ujawnieniem akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej, a w grudniu ub.r. zaangażował się w sprawę pobicia 11-latka w Elblągu. W trakcie swoich działań, zdaniem prokuratury, dopuścił się znieważenia Jarosława Żelazka, Prokuratora Rejonowego w Elblągu: nazwał go m.in. "nierobem" i domagał się jego odwołania.
   Konsekwencją tych słów była sprawa, którą prowadziła Prokuratura Rejonowa w Chojnicach. To ona 3 lipca skierowała akt oskarżenia do elbląskiego sądu.
   Zbigniew S. jest oskarżony o publiczne nawoływanie do występku (art. 255 par. 1 kk), znieważenie publiczne, również w środkach masowego przekazu (art. 216 par. 1 i 2 kk), grożenie innej osobie popełnieniem przestępstwa (art. 190 par. 1 kk). Za czyny te grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a także (w najsurowszym wymiarze) pozbawienia wolności do lat dwóch.
   Kiedy, ale i gdzie ostatecznie ruszy proces nie wiadomo.
   - Postanowieniem z 9 sierpnia  zwrócono się do Sądu Najwyższego o wyznaczenie do rozpoznania sprawy innego sądu z uwagi na dobro wymiary sprawiedliwości - informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A czemu portel nie wspomina o tym że Antek chce się dobrać studenciakom do tyłka i zrobić z nich mięso armatnie - wracają czasy komuny haha
(2017.08.23)

info

4  
  10
co to za obraz ????? prawde jak sie slyszy to pozniej taka obrona.
hy (2017.08.23)

info

0  
  0
Po reformach sądownictwa skończy się cwaniakowanie i wybieranie sobie, kto będzie sędziował na rozprawie i kiedy "w obawie o dobre imię prokuratury" :)
(2017.08.23)
Żebyś się nie zdziwił jak Ci się ta reforma czkawką odbije. Reforma dotyczy regulacji nie mających pozytywnego wpływu dla podsądnych. Sądy będą podporządkowane politykom partii rządzącej i tyle w kwestii reformy, dla przeciętnego Kowalskiego potrzebne były zmiany w zakresie KK, KKW, KC etc. a to można było zmienić ustawą jak 2015 roku kiedy zmieniano Kodeks Karny i teraz więcej orzeka się grzywien żeby pieniądze wyciągać, kosztem mniejszej liczby warunkowych zawieszeń czyli "dawaj kasę popracuj społecznie - nie koniecznie dobrze byle były zrobione godziny, ale za to znacznie mniejsza kontrola ze strony kuratora. Żeby było jasne takie zmiany wprowadziło PIS w 2015 roku, o tym się nie mówi, mówią tylko to co wygodne żeby opinię społeczną przekonać do swoich zamiarów podporządkowania sądownictwa.
Elblążanin (2017.08.23)
100-noga
b0ss (2017.08.23)

info

1  
  3
Reforma to za mało trzeba ich dokładnie prześwietlić, odebrać imunitety i mają pracować społecznie wtedy może nastanie na prawde sprawiedliwość.
(2017.08.23)

info

9  
  0
A taki był fajny. .. .. A okazał się pacholkiem Moskwy.
(2017.08.23)

info

3  
  2
Znie będzie reformy sądów bo agent Duda ja storpedowal
(2017.08.23)
Coraz częściej jestem przekonywany o tym, że Elbląg to nie jakieś szczególne miejsce ( no, bo jak można uprawiać historię tego miasta tylko od 1945r. ) tylko stan umysłu lub jaźni miejscowej populacji zażywającej dość szczególnych upodobań mieszczących się pomiędzy kibolstwem i pitawalem - co niniejszym wnoszę na podstawie wielu publikacji i denuncjacji prasowych miejscowych mediów. No, ale tak poza tym to na działkach nic się nie dzieje – a wywiady (gospodarcze, polityczne, samorządowe) i dziennikarska robota, bo nie wspomnę o tej „Śledczej” albo dociekliwej – to chyba historia nie „z tego świata” bo pachnie zadupiem i pisdokracją, bo o bolszewizmie już nie wspomnę.
AMalejużniekoniecznie (2017.08.23)

info

2  
  1
A czemu SBK co nakręcił całą aferę nie odpowie za to????
jkm (2017.08.23)