Wybrany wątek opinii

Po reformach sądownictwa skończy się cwaniakowanie i wybieranie sobie, kto będzie sędziował na rozprawie i kiedy "w obawie o dobre imię prokuratury" :)
(2017.08.23)
Żebyś się nie zdziwił jak Ci się ta reforma czkawką odbije. Reforma dotyczy regulacji nie mających pozytywnego wpływu dla podsądnych. Sądy będą podporządkowane politykom partii rządzącej i tyle w kwestii reformy, dla przeciętnego Kowalskiego potrzebne były zmiany w zakresie KK, KKW, KC etc. a to można było zmienić ustawą jak 2015 roku kiedy zmieniano Kodeks Karny i teraz więcej orzeka się grzywien żeby pieniądze wyciągać, kosztem mniejszej liczby warunkowych zawieszeń czyli "dawaj kasę popracuj społecznie - nie koniecznie dobrze byle były zrobione godziny, ale za to znacznie mniejsza kontrola ze strony kuratora. Żeby było jasne takie zmiany wprowadziło PIS w 2015 roku, o tym się nie mówi, mówią tylko to co wygodne żeby opinię społeczną przekonać do swoich zamiarów podporządkowania sądownictwa.
Elblążanin (2017.08.23)
Znie będzie reformy sądów bo agent Duda ja storpedowal
(2017.08.23)
Poczekajmy aż przedstawi swoją wersję reformy, podejrzewam że to taki wybieg że niby kompromis. PIS przedstawia reformę w wersji na wyrost, prezydent udaje że troszczy się o naród i vetuje po czym przedstawi swoją wersję reformy dokładnie taką o jaką chodziło Jarosławowi. To tak jak byś chciał pożyczyć ode mnie 100 zł ale wiesz że nie dam i prosisz że jesteś w trudnej sytuacji i potrzebujesz 2000,ja odmawiam ale ty tak się żalisz że odmawiając godzę się chociaż na ułamek tej kwoty i daję Tobie 100.Ja się cieszę że nie dałem 2000 a ty w duchu myślisz ale frajer od samego początku przecież chciałem tylko 100,którą właśnie dostałem.
(2017.08.24)
Powrót do komentarzy