Wybrany wątek opinii
Po reformach sądownictwa skończy się cwaniakowanie i wybieranie sobie, kto będzie sędziował na rozprawie i kiedy "w obawie o dobre imię prokuratury" :)
Do moderacji
Odpowiedz
8
1
Żebyś się nie zdziwił jak Ci się ta reforma czkawką odbije. Reforma dotyczy regulacji nie mających pozytywnego wpływu dla podsądnych. Sądy będą podporządkowane politykom partii rządzącej i tyle w kwestii reformy, dla przeciętnego Kowalskiego potrzebne były zmiany w zakresie KK, KKW, KC etc. a to można było zmienić ustawą jak 2015 roku kiedy zmieniano Kodeks Karny i teraz więcej orzeka się grzywien żeby pieniądze wyciągać, kosztem mniejszej liczby warunkowych zawieszeń czyli "dawaj kasę popracuj społecznie - nie koniecznie dobrze byle były zrobione godziny, ale za to znacznie mniejsza kontrola ze strony kuratora. Żeby było jasne takie zmiany wprowadziło PIS w 2015 roku, o tym się nie mówi, mówią tylko to co wygodne żeby opinię społeczną przekonać do swoich zamiarów podporządkowania sądownictwa.
Do moderacji
Odpowiedz
7
8
Znie będzie reformy sądów bo agent Duda ja storpedowal
Do moderacji
Odpowiedz
4
1
Poczekajmy aż przedstawi swoją wersję reformy, podejrzewam że to taki wybieg że niby kompromis. PIS przedstawia reformę w wersji na wyrost, prezydent udaje że troszczy się o naród i vetuje po czym przedstawi swoją wersję reformy dokładnie taką o jaką chodziło Jarosławowi. To tak jak byś chciał pożyczyć ode mnie 100 zł ale wiesz że nie dam i prosisz że jesteś w trudnej sytuacji i potrzebujesz 2000,ja odmawiam ale ty tak się żalisz że odmawiając godzę się chociaż na ułamek tej kwoty i daję Tobie 100.Ja się cieszę że nie dałem 2000 a ty w duchu myślisz ale frajer od samego początku przecież chciałem tylko 100,którą właśnie dostałem.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0