Posypały się mandaty za złe parkowanie na chodniku

55
11.03.2016
Posypały się mandaty za złe parkowanie na chodniku
Policyjne kontrole na ul. Komeńskiego, fot. KMP Elbląg
Tylko jednego dnia na ulicy Komeńskiego w Elblągu policjanci wystawili aż 15 mandatów za złe parkowanie. Kierowcy lekceważyli pieszych nie zostawiając im możliwości swobodnego poruszania się po chodniku. W tej sprawie dzwonili sami zainteresowani, którzy mieli spory problem z pokonaniem nawet kilkudziesięciu metrów.
Tylko jednego dnia policjanci ukarali 100-złotowymi mandatami 15 kierowców na ulicy Komeńskiego w Elblągu. Parkowali oni na chodniku, nie pozostawiając 1,5 metra dla pieszych. Do komendy dzwoniło kilkanaście osób z tym samym problemem. Wśród nich była kobieta, która pchała wózek z małym dzieckiem i była zmuszona zjechać na ruchliwą ulicę. Problem dotyczył głównie kierowców parkujących w okolicach szpitala oraz technikum.
   - W codziennej służbie zdarzają się przypadki, gdzie kierowcy nieprawidłowo parkują. Głównie dotyczy to niestosowania się do znaków zakazów. Często stosujemy pouczenia, jednak nie przypominam sobie podobnej sytuacji, gdzie praktycznie w jednym czasie dzwoniło kilkanaście osób. Na chodniku piesi nie mieli praktycznie żadnego pola manewru. Stąd właśnie mandaty dla kierowców lekceważących prawa innych użytkowników drogi. – mówi podkom. Wojciech Skrobotun, kierownik referatu obsługi zdarzeń drogowych z elbląskiej drogówki.
   Za naruszenie przepisów dotyczących parkowania w miejscu niedozwolonym może zostać na kierowcę nałożony mandat i wysokości 100 zł oraz 1 pkt karny.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To standard ostatnio, niestety :-(
Ice-T (2016.03.11)

info

15  
  4
gdzie mają parkować pod dworcem, pod Nomi, czy pod Sądem
(2016.03.11)
Na ulicy, chodnik jest dla pieszych
uijn (2016.03.11)
to zapraszam ich na stare miasto zarobią dwa razy tyle. .. .
Tomek149 (2016.03.11)

info

21  
  3
i bardzo kurna dobrze jako kierowca tez nie widzę sensu parkowania w tym miejscu a i stojąc w połowie na ulicy łamią prawo bo tam jest zakaz parkowania na ulicy!!!!
wiembowidzialem (2016.03.11)

info

23  
  4
To co kierowca ma mieć miare w oczach czy ma ze sobą wozic metrówke?????
kierowcaamator (2016.03.11)
i bardzo dobrze!!!!
(2016.03.11)

info

28  
  4
znow strzał z doopska
(2016.03.11)

info

5  
  8
Na Modlinskiej przy szkole jest to samo, a jak raz zadzwonilam na policje, to pan powiedzial"Troche wyrozumialosci"Ciekawe jakby musial wozek z dzieckiem pchac po zywoplotach prawie codziennie to to samo by mowil.
(2016.03.11)

info

18  
  6
byłem światkiem jak policja na płk. Dąbka przy rynku postawiła radiowóz BUSa na całej szerokości chodnika polując radarem i zostawiając tylko wolną drogę dla rowerów. Akurat jechałem rowerem i kobieta z wózkiem żeby ich ominąć weszła mi pod koła roweru. Zj. .łem idiotów to próbowali mnie zastraszyć wylegitymowaniem itd.
Rowerowiec (2016.03.11)

info

25  
  2