Piraci drogowi na celowniku

18
31.07.2018
Piraci drogowi na celowniku
fot. policja
Nadmierna prędkość – zabija. Tego zdania są policjanci z ruchu drogowego. Będąc na miejscu wypadku drogowego, z których przynajmniej jeden z uczestników jechał z nadmierną prędkością, trzeba liczyć się z poważnymi obrażeniami a nawet śmiercią – takie są drogowe realia.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Elblągu w ciągu minionych trzech dni zatrzymali prawa jazdy 10 kierującym. Wszyscy dopuścili się wykroczenia polegającego na przekroczeniu dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, o ponad 50 km na godzinę.
   W czasie weekendu policjanci jeżdżący wideorejestratorem zatrzymali 5 takich kierujących. Swoisty rekord padł wczoraj (30 lipca), gdy patrol z wideorejejestratora zatrzymał kolejnych 5 kierujących. Rekordzista miał na liczniku 116 kilometrów na godzinę. Jechał z taką prędkością przez Kamionek Wielki. 56-letni mężczyzna został ukarany 400 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.
   - Jeżeli chodzi o punkty i ilość wykroczeń to niewątpliwą rekordzistką została wczoraj 34-letnia kobieta – mówi kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Kobieta wyprzedzała na przejściu dla pieszych oraz jechała swoją mazdą z prędkością 115 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.
   34-latka za popełnione wykroczenia została ukarana mandatami w wysokości 200 i 500 złotych oraz łącznie 18 punktami karnymi. Na 3 miesiące zatrzymano jej prawo jazdy.
   Wczoraj (30 lipca) zatrzymano także prawo jazdy 52-letniemu motocykliście. Mężczyzna w miejscowości Piastowo poruszał się z prędkością 110 km/h. Czyli o 60 km/h za szybko. Spotkanie z policjantami zakończyło się na 500 złotowym mandacie, 10 punktach karnych i zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
no i elegancko
dfg (2018.07.31)

info

4  
  1
i wszystko zrobione "na oko" videorejestratorem. ..
zalpl (2018.07.31)

info

3  
  4
Szkoda, że na samych policjantów nie ma sposobu (bo z nimi się nigdy nie wygra) - jak jeżdżą swoimi prywatnymi autami i z jaką prędkością, jak "szanują" przepisy. Np. taki Daniel swoim srebrnym VW, przecinanie ciągłych, a sam Pan z drogówki "M. K" bez włączania kierunkowskazów, bez pasów. Krissu w swojej Audi również bezkarnie. Co z tego że ktoś nakręci filmik, czy zrobi zdjęcie, jak dalej nic się z tym nie zrobi, bo to policjanci. ..
(2018.07.31)
No właśnie, swoich zawsze kryją, obojętnie, co by nie zrobili. Odnośnie piratów drogowych, to zero tolerancji !!!
(2018.07.31)
Dla pijanych kierowców również zero tolerancji !
(2018.07.31)
* na samych policjantów nie ma sposobu (bo z nimi się nigdy nie wygra) * - Znamy to dobrze, ale czy zawsze musi tak być???
senio (2018.07.31)
nAGRYWAĆ GNOI i oddać sprawę do Olsztyna albo do Warszawy.
(2018.07.31)

info

4  
  3
Panie naczelniku, kiedy zobaczymy kamery na piersiach pana podopiecznych policjantów?
Pytanie (2018.07.31)

info

2  
  0
Jednak trzeba powiedzieć, że takie akcje są jak najbardziej pożądane, szkoda tylko, że tak rzadko są robione.
(2018.07.31)

info

2  
  1
To wszystko wina pelnych agresji cyklistow,ktory szaleja po chodnikach,sciezkach,drogach naszego kraju,zmuszaja biednych I zaszczutych przez nich kierowcow do nieracjonalnych postepowan takich jak: pijanstwo I cpunstwo na drogach,ucieczek z miejsca wypadkow,wymuszen drogowych,przekraczania predkosci,wyprzedzania na przejsciach itp.Ciezkie I pelne stresu jest zycie kierowcy,a wszystko jak wspomnialem to wina cyklistow no I oczywiscie PiS I prezesa.
Zbyszek 1 (2018.07.31)