Utrudnienia w ruchu pociągów

56
12.01.2026
Utrudnienia w ruchu pociągów
(fot. SM)
Osoby, wybierające się z Elbląga w podróż pociągiem, powinny się liczyć ze sporymi utrudnieniami. – Na dworcu hula wiatr, pociągi mają bardzo duże opóźnienia – informuje nasz reporter.

„W związku z wydanymi przez IMiGW ostrzeżeniami pogodowymi dotyczącymi wystąpienia możliwych intensywnych opadów śniegu, niskich temperatur, oblodzeń oraz silnego wiatru mogą wystąpić utrudnienia i opóźnienia pociągów. Przed planowaniem podróży zaleca się sprawdzenie rozkładu jazdy oraz zapoznanie się z ewentualnymi zmianami w kursowaniu pociągów” – informuje PLK PKP na swojej stronie internetowej.

Na dworcu w Elblągu widać do doskonale, bo wiele pociągów ma spore opóźnienia. W wyniku awarii jednego z pociągów na trasie Morąg – Małdyty wstrzymany jest ruch pociągów na trasie do Olsztyna. Wprowadzono zastępczą komunikację, ale opóźnienia są spore. Pociąg „Bryza” z Olsztyna do Szczecina, który miał przyjechać planowo do Elbląga o 8.20 będzie miał co najmniej dwie godziny opóźnienia. Pociąg „Stańczyk” z Gdyni Głównej do Olsztyna przez Elbląg ma prawie 50 minut opóźnienia. Opóźnione będą także pociągi do Malborka (z Olsztyna wyjazd o 9.43, obecnie ponad 40 minut opóźnienia) i do Szczecina z Białegostoku (który ma wyjechać z Elbląga o 11.25).

 

Szczegóły dotyczące utrudnień można sprawdzać na tej stronie.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tak się tylko zastanawiam, jak to było w latach przed wojennych gdzie według rozkładu jazdy pociągów ludzie mogli ustawiać zegarki??? A i zimy były co najmniej nie mniejsze co teraz...
(2026.01.12)
Państwo z dykty! Przy tak normalnych (gdzież im do tych, z 1978/79) opadach śniegu, to właśnie kolej powinna przejąć na siebie ciężar przewozów. Skoro tzw. "drogowcy", nie potrafią utrzymać przejezdności nawet głównych arterii. A tymczasem co? Takie samo dno! Ludzie kochani, przecież ktoś za to bierze pieniądze, aby wykonywać robotę, właśnie w takich sytuacjach. Absurd!
Gonić leftards (2026.01.12)
Z komentarza wnioskuję, że pamiętasz lata przedwojenne, tamtejsze zimy i ówczesną kolej. Ciekawe...
Zegarmistrz Światła (2026.01.12)
Aaaa w stronę Olsztyna... a to nas akurat g.... no obchodzi xD
olszczyny_na_jeżyny (2026.01.12)

info

29  
  6
W Malborku dziś rano wszystkie pociągi, nawet te ruszające z Gdyni, były opóźnione o kilkadziesiąt minut. Pendolino na trasie nadrobiło opóźnienie.
(2026.01.12)
Autobusy do Budapesztu też mają opóźnienie?
Miękiszon z pisu (2026.01.12)
@Zegarmistrz Światła - dziadek był przedwojennym kolejarzem
(2026.01.12)
Z tego co wiem od moich przedwojennych rodziców, też bywały utrudnienia jak były ostre zimy. Po prostu jak jest kataklizm pogodowy to po co szwendać sie po Polsce kolejami czy samochodami. Jak nie ma życiowej konieczności to można przeczekać aż pogoda będzie odpowiednia. Ale Polak to taki gatunek, który mowi "a co tam mi pogoda, jadę i już!". Tak samo jest z turystami, którzy w klapkach ida na oblodzone szlaki w górach a potem TOPR ma problem.
Ewa.M. (2026.01.12)
jak zawsze w takich sytuacjach wychodzi na to, że w razie jakiegoś poważnego zdarzenia jesteśmy zdani tylko na siebie. gadające głowy z telewizji nie pomogą
Jacyna (2026.01.12)

info

12  
  0
@Miękiszon z pisu - nieee, ale polizeiwagen z rudym kamerdynerem leca przed rozkładem....
(2026.01.12)