Trzej Królowie przejechali przez miasto
Na swojej trasie Orszak napotkał na dwie przeszkody. Na ul. 12 Lutego trzej królowie kuszeni byli ofertą przydrożnej gospody, a na al. Armii Krajowej musieli oni odwiedzić pałac Heroda, który starał się zawrócić pochód. Na koniec uczestnicy mogli spotkać świętą rodzinę w katedrze św. Mikołaja, która pełniła rolę ubogiej stajenki. Jasełka zakończyło wspólne śpiewanie kolęd oraz msza święta.
HasÅ‚em przewodnim Orszaku byÅ‚ fragment refrenu kolÄ™dy "Dzisiaj w Betlejem", czyli "Cuda, cuda ogÅ‚aszajÄ…". W tym roku organizatorzy poprosili, aby uczestniczy należący do dekanatu ElblÄ…g ÅšródmieÅ›cie (czyli do parafii: Å›w. MikoÅ‚aja, Matki Bożej Królowej Polski, Wszystkich ÅšwiÄ™tych, Trójcy ÅšwiÄ™tej, Å›w. Brunona) przynieÅ›li ze sobÄ… elementy odzieży lub materiałów w kolorze czerwonym. SymbolizowaÅ‚ on EuropÄ™. MieszkaÅ„cy dekanatu ElblÄ…g Północ (parafie: Å›w. Brata Alberta, Å›w. Wojciecha, Å›w. PawÅ‚a, ÅšwiÄ™tej Rodziny, Å›w. RafaÅ‚a, Å›w. Józefa) mieli zabrać ze sobÄ… coÅ› w kolorze niebieskim – barwa ta symbolizowaÅ‚a AfrykÄ™. Z kolei ci, którzy należą do dekanatu ElblÄ…g PoÅ‚udnie (parafie bÅ‚. F. Siedliskiej, Å›w. Jerzego, bÅ‚. Doroty, Å›w. Floriana) poproszeni zostali o przyniesienie rzeczy w kolorze zielonym, symbolizujÄ…cym AzjÄ™.
Elbląg był jednym z 872 miejscowości w Polsce i 21 poza jej granicami, które wzięły udział w tym wydarzeniu.