Ratusz rozdaje lampki do roweru

22
04.11.2025
Ratusz rozdaje lampki do roweru
Rowerowa jesień trwa w najlepsze, a ruch rowerowy zmalał tylko nieznacznie, bo i pogoda sprzyja. Gdyby jednak komuś umknęła niedawna zmiana czasu na zimowy, to przypominamy, że obecnie już o godzinie 17 jest ciemno, a za miesiąc będzie to godzina 16.

Rowerowa jesień trwa w najlepsze, a ruch rowerowy zmalał tylko nieznacznie, bo i pogoda sprzyja. Gdyby jednak komuś umknęła niedawna zmiana czasu na zimowy, to przypominamy, że obecnie już o godzinie 17 jest ciemno, a za miesiąc będzie to godzina 16.

Dlatego też - w ramach programu Bezpieczny Elbląg - Zespół Mobilności Aktywnej oraz Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przeprowadzą w najbliższy czwartek, 6 listopada, akcję ,,Jestem widoczny”, która będzie miała na celu przypomnienie rowerzystkom oraz rowerzystom o obowiązkowym oświetleniu roweru.

Jest ono niezbędne szczególnie teraz, w warunkach szybko zapadających ciemności oraz zmiennej pogody. Ten mały, lecz bardzo ważny element, zapewnia widoczność rowerzysty dla innych kierujących pojazdami na drogach rowerowych, chodnikach i ulicach, zwiększając bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W związku z tym mamy przygotowane rowerowe lampki tylne, które otrzymają osoby poruszające się po mieście bez oświetlenia. Akcja będzie przeprowadzona na skrzyżowaniu ulic Teatralnej/12 Lutego/Nowowiejskiej.

Oświetlenie będzie rozdawane od godziny 17 do wyczerpania puli 50 sztuk.

Jacek Żukowski, zespół prasowy biura prezydenta

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Bez kitu takie marnotrawstwo naszych pieniedzy na lampki
(2025.11.04)

info

10  
  11
Ja chce taka lampkę. Proszę zatrzymać jedna dla mnie Piotra Dylewskiego.
(2025.11.04)

info

9  
  3
A na jesień też rozdajecie nowe opony do samochodów ? Elbląg tak bogaty że tylko rozdawać kasę na bzdury ? By poruszać się w ruchu każdy użytkownik pojazdu za SWOJĄ kasę powinien odpowiednio wyposażyć swój pojazd!
(2025.11.04)
Uwaga w czwartek o godzinie 17 w Elblagu spodziewany jest tłum rowerzystów bez oswietlenia.
jedna dla mnie (2025.11.04)

info

13  
  2
Kolejny pokaz szaleństwa powców za nasze pieniądze. Proszę o info ile to nas czyli miasto kosztuje.
(2025.11.04)

info

8  
  8
Czy te lampki są wykonane w Polsce? Czy ratusz buduje chińską gospodarkę? Tu się powinie przyjrzeć prokurator? Bezmyślność totalna
Ciekawy (2025.11.04)

info

10  
  4
Moim zdaniem to już temat dla prokuratury. Szaleństwo? Oczywiście ale i niegospodarność.
(2025.11.04)

info

9  
  5
Przecież są inne sposoby na zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Gusła. Ha ha ha
Ha ha ha (2025.11.04)

info

9  
  3
Oj co tam że oddziały są zamykane od kilku lat. Co tam że pis w 8 lat podwoił zadłużenie szpitali. Ważne że na 13 jest. Ważne że na kościoły jest
Tak to widzę (2025.11.04)
No to ratusz zaszalał - bedą rozdawane lampki aż do wyczerpania puli. Pula to 50 szt a rowerzystów tysiące - każdy rozsądny wie, że to pic na wadę, bo gdy się ustawi w kolejce, pula zniknie I zostaną lejce, Co jest lepsze ' lejce? - czy lampki, ratusz rozdaje w skromnym limicie, jak w prl- u na wf - ie trampki, lampki dostaną tylko o ŝwicie, ci co dostali dziŝ drugie życie i jako pierwsi staną w tej bramie... a co dla reszty reszty? - to co zostanie !! A co zostanie dla nas rodaków? Gruszki na wierzbie ? I kilka lizaków, nie złapiesz tego jak piłkę w kampę, bo prawda jest taka ' zawsze masz w lampę.
BBT. (2025.11.04)