Pożar poddasza ponad 100-letniej kamienicy
Pożar wybuchł na nieużytkowanym poddaszu. - Policjanci z rewiru dzielnicowych w Gronowie Elbląskim jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru. Z budynku ewakuowano 4 osoby. Funkcjonariusze wyważyli drzwi prowadzące na strych i najpierw przy użyciu gaśnic a chwilę później wiader z wodą gasili palące się belki poddasza. Niedługo po tym na miejsce przyjechał zastęp straży pożarnej, który dogasił płomienie. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym - informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Mieszkanie na pierwszym piętrze było puste. Strażacy szybko ugasili pożar i nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia. Po ugaszeniu ognia rozebrali część poszycia dachu i dogasili żarzące się belki poddasza. Sprawdzili także cały budynek za pomocą kamery termowizyjnej. W akcji gaśniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej z JRG nr 1 w Elblągu oraz jeden zastęp OSP Jegłownik.
Dokładne przyczyny pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie.