Nareszcie weekend: WOŚP, Przebojowa Zima, warsztaty

19
23.01.2026
Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend. Co zrobić z wolnym czasem w Elblągu?

- Jak karnawał, to szaleństwo! A skoro szaleństwo, to tylko w doborowym towarzystwie i przy dobrej rozrywce. Mamy dla Was idealny sposób na ten czas, "Okno na parlament" – podaje Teatr im. A. Sewruka. Więcej o poszczególnych spektaklach tutaj. Najbliższy - 23 stycznia.

 

W weekend 23–24 stycznia plac przy Katedrze św. Mikołaja zamieni się w zimowe centrum dobrej zabawy w ramach „Przebojowej Zimy z Radiem ZET"! Będą zjazdy na snowtubingu, curling, biegówki, szkoła snowboardu, konkursy z nagrodami i muzyka, która sama wyciąga z domu.

 

- Zapraszamy na warsztaty “Szablony z Kozakiem” prowadzone przez Janusza Kozaka, którego wystawa “Peryferia” jest aktualnie prezentowana w Galerii EL – informuje Galeria EL. Warsztaty odbędą się 24 stycznia w godz. 11-13, obowiązują zapisy.

 

W niedzielę, 25 stycznia o 13 franciszkanie zapraszają na spotkanie w auli Domu im. O. Klimuszki. Będzie to rozmowa z o. Tomaszem Jankiem OFMConv – franciszkaninem, doktorem nauk humanistycznych, rekolekcjonistą, duszpasterzem i artystą malarzem. Temat - jego książka „Z Gdańska do Asyżu na piechotę, czyli spełniony sen o pielgrzymowaniu".

 

Najbliższy weekend w Elblągu upłynie pod znakiem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – program tutaj.

 

Propozycje zajęć na ferie zebraliśmy z kolei w tym artykule.

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziecie tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Dobrego tygodnia!

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
O znowu żebranie pod Kościołami o haracz a przez cały rok plucie jadem na KK i Katolików.
(2026.01.23)
Donald Trump to obraz w gruncie rzeczy zakompleksionego narcyza, który nieustannie musi podkreślać własne znaczenie, jakby obawiał się, że inni zobaczą w nim "zalękniony chłopiec"    który odziedziczył majątek. Co jeszcze urodzi się w głowie Donalda Trumpa. Ile razy zmieni zdanie w tej czy innej sprawie ? Nie da się "żyć w kłamstwie" o wzajemnych korzyściach integracji, gdy integracja staje się źródłem podporządkowania.
(2026.01.23)

info

6  
  7
poka poka poka poka sowe
(2026.01.23)

info

1  
  6
Nareszcie przestalem dawac na ta zebranine!!!
G 20 (2026.01.23)
Jaka może być ocena Nawrockiego skoro nie zareagował na kłamstwo trampa wobec całego świata że tylko Amerykanie byli na froncie w Afganistanie ? Tak nas traktują i tyle....
(2026.01.23)
A największy bałagan przy zabytkowym kościele. Kto wreszcie postawi się tym lewakom. Bo co, bo knajpy muszą zarobić? Bo dilerzy mają bliżej? Bo panienki..... ?
(2026.01.23)

info

4  
  4
A w kościele żebranie przez cały rok i plucie jadem na przeciwników zabobonu, do tego obowiązkowa danina płacona przez państwo. O haracz się nie żebrze, ale ty nie masz pojęcia o wartościach. Co ci powiedzą to klepiesz wyznawco.
(2026.01.23)
@G 20 - Brawo, ale nikt nie zmuszał ciebie do dawania na tacę, ale teraz KK zbiednieje z 5 zł. na rok wyjdzie?
(2026.01.23)
Owsiak dał już kiedyś na flotę samochodów dla Donalda i ostatnio 30 mln dla Ukrainy - ciekawe komu teraz da nie swoje pieniądze.
Mariola, (2026.01.23)
Jak zwykle dla Portelu o koncertach w Beczce i Mjazzdze nie należy informować elblążan.
(2026.01.23)

info

2  
  3